19C° Ozalj

17C° Slunj

Karlovčanke podbacile u derbiju i glatko izgubile od vodeće Mladosti II

Unatoć drugom uzastopnom porazu, ostale su na 3. mjestu ljestvice s 33 boda.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u odgođenom derbiju 10. kola Prve hrvatske lige, poražene od vodeće Mladosti II rezultatom 3:0 u setovima.

Puno više očekivali smo od ogleda prvoplasirane i trećeplasirane ekipe lige, koji nije opravdao epitet derbija jer su Karlovčanke podbacile. Trener Goran Zec u najavi utakmice kazao je da se njegova ekipa može ‘potući’ za bodove s ‘mladostašicama’ ako bude na najvišoj razini, međutim njegove igračice odigrale su večerašnju utakmicu ‘pod ručnom’. Kao da su se prestrašile suparnica i igrale pod mentalnom blokadom, u svim segmentima igre Zagrepčanke su ih izdominirale i prilično lako, za samo sat vremena igre, došle do uvjerljive pobjede. Gošće su došle u najjačem sastavu i demonstrirale svoju visoku kvalitetu, kojoj domaće odbojkašice jednostavno nisu uspjele parirati niti u jednom setu.

Vodstvom 5:1 otvorile su Zagrepčanke prvi set i odmah trenera Zeca prisilile na minutu odmora. Nakon nje su se Karlovčanke trgnule i kod rezultata 9:9 anulirale zaostatak. Kod 14:10 za gošće naše su igračice odigrale najbolje razdoblje večerašnjeg susreta. Napravile su seriju 6:1 i preokrenule na 16:15, ali vrlo brzo ‘mladostašice’ su uzvratile sa četiri poena u nizu i ponovo vratile prednost (19:16). Kod 21:18 još je tinjala nada da bi domaće mogle nešto učiniti i preokrenuti set, ali Zagrepčanke su digle prednost na 23:18, a na 24:19 napad Doris Barić otišao je izvan igrališta za 25:19 za gošće.

Slično je krenula i druga dionica susreta. Zagrepčanke su započele žestoko i povele 4:0, Karlovčanke su smanjile na 6:4 i to je praktički bilo sve što su napravile. Gošće su serijom 6:1 podigle prednost na 12:5, a na 18:9 trener Zec je, shvativši da je i ovaj set izgubljen, povukao većinu udarne postave s terena i dao priliku igračicama s klupe. ‘Mladostašice’ su vrlo brzo došle do 24:14 i onda dobrim servisom uzele set (25:14).

Treći set Karlovčanke su najbolje otvorile i povele 8:5. S pet uzastopnih poena Zagrepčanke preokreću na 10:8, no domaće su uspijevale držati rezultatski priključak do 15:14. Novom serijom 5:0 ‘mladostašice’ odlaze na 20:14 i na 24:16 napadom rješavaju prvu meč loptu za konačnih 25:16 i glatkih 3:0 u setovima.

Karlovačkim odbojkašicama ovo je bio treći ovosezonski poraz, drugi uzastopni, no ostale su na 3. mjestu ljestvice s 33 boda, četiri manje od vodeće Mladosti II, ali čak 10 više od četvrtoplasiranog Velog Vrha, glavnog konkurenta za plasman u viši rang. U sljedećem kolu, u subotu od 19 sati, dočekuju posljednjeplasiranu Drenovu i imaju priliku vratiti se na pobjedničke staze.