12C° Duga Resa

12C° Ogulin

13C° Ozalj

10C° Slunj

Karlovčanke pokazale karakter i preokretom došle do gostujuće pobjede nad Don Boscom

Zagrepčanke su vodile 2:1 u setovima, ali karlovačke su odbojkašice napravile preokret i osvojile velika dva boda.

U odličnoj utakmici koja je trajala dva sata i petnaest minuta, odbojkašice Karlovca danas su u Zagrebu, u 4. kolu Prve hrvatske lige, pobijedile domaću ekipu Don Bosca s 3:2 u setovima.

Mogle su karlovačke odbojkašice uzeti danas u Zagrebu i sva tri boda. Jer u trećem su setu, kod 1:1, ispustile vodstvo 22:19. Međutim, s druge strane treba pohvaliti veliki karakter kojeg su danas pokazale. Jer nakon tog izgubljenog seta nisu potonule, nego su vjerovale u sebe, junački se borile za svaku loptu, odigrale kvalitetno i taktički disciplinirano. Sve to na koncu su ‘naplatile’ preokretom i s osvojena dva boda kod jednog vrlo jakog i iskusnog protivnika.

Dobro su Karlovčanke ušle u susret i povele 5:1. Zagrepčanke su ih ulovile i set je u egalu bio do 11:11. Tada domaće nižu šest uzastopnih poena, odlaze na 17:11 i završavaju set u svoju korist s 25:21. U drugom je također izjednačeno bilo do 11:11, a onda su se karlovačke odbojkašice serijom 4:0 odvojile na 15:11. Imale su 21:16, no domaće su krenule sa serijom. Trener Goran Zec je s dvije minute odmora nastojao zaustaviti pad svoje ekipe i uspio tek na 21:21. Tada su Karlovčanke uzele dva vrlo bitna poena, povele 23:21 i uzele set s 25:23.

Treći je za karlovačku ekipu počeo vrlo loše. Domaće su povele 7:2 i trener Zec odmah je potrošio obje minute odmora. Ali, urodile su plodom. Karlovčanke su poravnale na 10:10, preokrenule set i stigle do 22:19. Činilo se da će uzeti i ovu dionicu igre, ali Zagrepčanke su nanizale šest uzastopnih poena, okrenule na 24:22 i dobile ga s 25:23. Bojali smo se da će ovaj gubitak seta prouzročiti psihološki pad karlovačke ekipe, ali igračice su pokazale sjajan karakter. Odlično su ušle u četvrti set i povele 10:4. Zagrepčanke su im se primakle na 13:11, ali igračice trenera Zeca ponovo su odmakle na 19:13. Četiri poena u nizu osvajaju tada Zagrepčanke i smanjuju na 19:17, ali sljedeća dva, izuzetno bitna, dobile su Karlovčanke, digle prednost na 21:17 i s 25:19 odvele utakmicu u peti set.

Odlučujuća dionica utakmice bila je izjednačena do rezultata 4:4. Tada su Karlovčanke povele 8:5. Domaće im se primiču na 9:8, ali karlovačke odbojkašice uzimaju četiri poena i stižu do 13:8. Tri uzastopna poena domaćih i smanjenje na 13:11 producirala su minutu odmora trenera Zeca, koji je uspio smiriti ekipu. Uzele su Karlovčanke poen za 14:11, a onda propustile dvije meč lopte i Zagrepčanke su došle do 14:13. Ipak, treću meč loptu karlovačke su odbojkašice osvojile i s 15:13 došle do velike i zaslužene pobjede.

Karlovčanke nakon četiri odigrana kola imaju 5 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Nove Gradiške.