10C° Duga Resa

10C° Ogulin

11C° Ozalj

10C° Slunj

Karlovčanke poražene u Osijeku, propustile preuzeti vrh ljestvice nakon poraza Mladosti II od Don Bosca

Emocionalno praženjenje nakon prošlotjedne pobjede nad Don Boscom i osiguranja plasmana u Superligu očito je učinilo svoje pa karlovačke igračice danas nisu odigrale na pravoj razini.

Odbojkašice Karlovca danas su u Osijeku doživjele peti ovosezonski poraz u Prvoj hrvatskoj ligi. U utakmici 20. kola izgubile su od domaće ekipe Osijeka II rezultatom 3:1 u setovima.

Iako su prošlotjednom domaćom pobjedom nad Don Boscom osigurale plasman u Superligu, Karlovčankama danas nije nedostajalo motiva. Imale su priliku uzvratiti Osječankama za glatki domaći poraz u prvom dijelu prvenstva i osigurati minimalno 2. mjesto ljestvice na kraju sezone, a poraz vodeće Mladosti II kod Don Bosca ponudio im je i da preuzmu vrh tablice. Međutim, očito je emocionalno pražnjenje nakon osiguranja plasmana u viši rang učinilo svoje jer igračice trenera Gorana Zeca danas nisu bile na pravoj razini. Ne može se reći da su odigrale loše ili da se nisu borile, no razina igre koju su pružile nije bila dovoljno za pobjedu nad kvalitetnom osječkom ekipom.

Domaće su bolje ušle u susret i povele u prvom setu 11:6. Nakon smanjenja Karlovčanki na 11:8, Osječanke serijom 4:0 dižu prednost na 15:8, a potom odlaze i na 20:14. Naše igračice se približavaju na 21:18, ali domaće s dva uzastopna poena opet bježe na 23:18. Kod 24:19 Karlovčanke spašavaju dvije set lopte, ali sljedeću Osječanke koriste i završavaju set s 25:21.

Do 11:10 za domaće rezultat je u drugom setu bio prilično izjednačen. Potom su karlovačke odbojkašice preokrenule na 15:11 i otišle na 19:14. Činilo se da su na pravom putu prema izjednačenju, ali onda su jednostavno stale. Osječanke su prvo poravnale na 19:19, a nakon poena naših za 20:19, preokrenule na 22:20 i došle do tri set lopte (24:21) te odmah prvu iskoristile za novih 25:21 i 2:0 u setovima.

Najuzbudljivija je bila treća dionica utakmice, koju su Karlovčanke otvorile vodstvom 4:1 i vodile do 12:10, nakon čega su domaće preokrenule na 13:12 i povele 18:15. Kod 20:17 igračice trenera Zeca serijom 4:0 preokreću na 21:20 i poen po poen dolaze do set lopte (24:23). Osječanke je spašavaju, ali na sljedećoj Karlovčanke poentiraju i s 26:24 smanjuju rezultat.

Nadali smo se da bi dobitak seta mogao potpuno probuditi Karlovčanke i dodatno podignuti njihovu razinu igre, no to se ipak nije dogodilo. Domaće su četvrti set otvorile sa 4:0 i držale četiri poena prednosti do 11:7. Naše odbojkašice su im se primakle na 11:10, no kod 14:12 Osječanke rade veliku seriju 7:0, odlaze na 21:12 i bez problema privode utakmicu kraju s 25:16.

Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice sa 45 bodova, jednim manje od vodeće Mladosti II, koja ima utakmicu manje, a trećeplasirani Osijek II mu se sada primakao na bod zaostatka. U pretposljednjem kolu u Zagrebu igra veliki derbi s vodećom Mladosti II.