10C° Ogulin

9C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovčanke ‘pregazile’ Olimpik II u Zagrebu, ‘zmajice’ poražene u Zaprešiću

Odbojkašice Karlovca osvojile prve ovosezonske gostujuće bodove, a Plavi zmaj prekinuo niz od četiri pobjede

Odbojkašice Karlovca otvorile su proljetni dio sezone u skupini Centar Prve B nacionalne lige uvjerljivom pobjedom u Zagrebu nad ekipom Olimpika II, dok je Plavi zmaj u Zaprešiću poražen od ekipe Neba.

Karlovčanke su večeras u Zagrebu slavile nad domaćim Olimpikom II s 3:0 u setovima i osvojile prve ovosezonske gostujuće bodove. Prikazale su vrlo dobru borbenu igru i dominirale cijelim susretom nad mladim domaćim sastavom.

Silovito su ušle u utakmicu i prvi set otvorile s 12:1. Tom serijom usmjerile su početnu dionicu igre na svoju stranu i uvjerljivo je dobile s 25:6. Sličan tijek imao je i drugi set. Igračice trenera Gorana Zeca odmah su se na početku odvojile na 10:3, nakon toga i 19:8 i okončale ga s 25:11. U treći su bolje ušle Zagrepčanke. Povele su 6:3, no kod 10:7 Karlovčanke osvajaju deset uzastopnih poena, preokreću na 17:10 i s 25:15 završavaju utakmicu i uzimaju sva tri boda.

Dugorešanke dobile prvi set, a nakon gubitka drugog utakmica se prelomila na stranu Zaprešićanki

Dugorešanke su danas u Zaprešiću s 3:1 poražene od ekipe Neba i prekinule niz od četiri uzastopne pobjede ostvaren u završnici jesenskog dijela sezone. Ušle su dobro u utakmicu, uzele prvi set, no nakon što su Zaprešićanke preokrenule u drugom i izjednačile, odnos snaga na parketu se promijenio i domaća je ekipa na koncu uzela bodove.

Nakon izjednačene igre u uvodu prvog seta, ‘zmajice’ su pobjegle na 17:11 i činilo se da će lako doći do seta. Međutim, kod 23:18 Zaprešićanke uzimaju četiri poena u nizu i primiču se na 23:22. Dugorešanke dolaze do prve, nakon toga i druge, no iskorištavaju tek treću set loptu i s 27:25 uzimaju prvu dionicu igre. Domaće igračice otvaraju drugi set vodstvom 8:4, a ‘zmajice’ serijom 9:0 preokreću na 13:8. Zaprešićanke ih ipak sustižu i, kod 19:18 za Dugorešanke, s tri uzastopna poena preokreću na 21:19. Igračice trenera Dina Vasiljevića poravnavaju na 22:22, no domaće s tri poena u nizu uzimaju set s 25:22 i poravnavaju.

I taj drugi set bio je prijelomni za daljnji tijek utakmice. Dugorešanke su malo pale, a Zaprešićanke dobile veliki vjetar u leđa i stekle sigurnost. Domaće su krenule u treći set sa 6:0, ‘zmajice’ poravnale na 6:6, ali novom serijom Nebo odlazi na 13:7, nakon toga i 19:9 i s uvjerljivih 25:14 preokreće utakmicu. Nakon izjednačenog uvodnog dijela četvrtog, Zaprešićanke bježe na 14:8 i 21:14. Tračak nade za Dugorešanke pojavio se kad su smanjile na 21:17 i 23:21, no domaće igračice ipak koncentrirano odigravaju završnicu i s 25:22 dolaze do pobjede.

Nakon 11. kola, prvog u proljetnom dijelu sezone, Plavi zmaj je ostao na 5. mjestu s 19, a Karlovac na sedmom sa 17 bodova. U sljedećem kolu na rasporedu je županijski dvoboj naših predstavnica u Karlovcu.