10C° Ozalj

9C° Slunj

Karlovčanke prikazale slabu igru i uvjerljivo izgubile od superligaša Rijeke

Domaća ekipa nastupila je bez ozlijeđene Barić, no to ne može biti opravdanje za večerašnje slabo izdanje.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani odradile još jednu jaku provjeru u sklopu priprema za novu sezonu. U prijateljskoj utakmici poražene su od superligaške ekipe Rijeke rezultatom 4:1 u setovima.

S pravom je trener Goran Zec nakon utakmice bio nezadovoljan izdanjem svoje ekipe jer igra koju su večeras pružile karlovačke odbojkašice nije bila na njihovoj pravoj razini. Doduše, igrale su bez Doris Barić, koja je na treningu ozlijedila zglob, a s druge strane mreže bila je kompletna ekipa Riječanki, međutim, niti u jednom segmentu igre nisu bile prave. Nedostajalo je tu i agresije i borbenosti i koncentracije, a puno problema imale su i na prijemu servisa. Posebno ih je namučila Andrea Koraca, koja je svojim skok servisom u svakom setu napravila barem jednu seriju poena i uvelike pridonijela uvjerljivoj pobjedi Riječanki.

Gošće su utakmicu otvorile vodstvom 6:2. Karlovčanke su smanjile na 7:6, ali onda opet popustile i dopustile Riječankama da odu na visokih 21:12. Činilo se da će prvi set na riječku stranu bez pravog otpora, no onda su se domaće ipak konsolidirale i zaigrale bolje. Uspjele su smanjiti na 24:22, ali ne i spasiti set, koji je ipak s 25:22 završio u korist gošći. Vrlo slična bila je i druga dionica susreta. Nakon početnih 4:4, Riječanke su preuzele konce igre u svoje ruke i otišle na 21:13. Ponajviše zahvaljujući dobrim servisima Badanjak, Karlovčanke su smanjile na 21:19, no gošće su ipak ubrzo stigle do set lopte (24:20). Dvije su domaće igračice uspjele spasiti, ali na treću je Banjavčić odservirala izvan igrališta za novih 25:22 za Rijeku. I u treći set su gošće bolje krenule. Otvorile su ga vodstvom 7:1 i ubrzo podigle prednost na 16:5. Nakon 21:13 za Riječanke, Karlovčanke serijom 4:1 smanjuju na 22:17, ali opet padaju u igri i gošće rješavaju i ovu dionicu igre u svoju korist (25:18).

Četvrti set su karlovačke odbojkašice konačno otvorile kako treba. Povele su 9:4, ali nakon toga opet popustile pa su Riječanke smanjile na 12:11. Serijom 5:0 domaće dižu prednost na 17:11, a kod 21:17 trener Zec iz igre vadi prvu tehničarku Luketić i ubacuje mladu Leu Dančula. Unatoč tome, Karlovčanke dolaze do 23:20, ali onda Koraca servisima preokreće na 24:23. Imale su Riječanke set loptu i kod 25:24, no domaća ekipa uspjela je poravnati, potom dobrim blokom doći do svoje set lopte, a onda učinkovitim napadom Malnar uzeti set (26:24). U posljednju dionicu susreta trener Zec krenuo je s igračicama s manjom minutažom i na parketu ostavio samo Banjavčić i Malnar, no i nju je tijekom seta izvadio iz igre. Riječanke su potpuno dominirale od početka do kraja seta i glatko ga osvojile s 25:11.

Sljedeću pripremnu utakmicu karlovačke bi odbojkašice trebale odigrati u subotu u Zagrebu s ekipom Don Bosca.

KARATE

Petra Stojković se okitila broncom u kategoriji mlađih seniorki na Prvenstvu Hrvatske u Rijeci