16C° Duga Resa

15C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Karlovčanke se ‘probudile’ nakon izgubljenog seta i uzele sva tri boda u derbiju u Zaprešiću

Nakon što su prvu dionicu utakmice odigrale za zaborav, igračice trenera Gorana Zeca u nastavku su dvoboja zaigrale puno bolje i osvojile nova tri super važna boda.

Odbojkašice Karlovca ubilježile su večeras u Zaprešiću još jednu super važnu pobjedu u Prvoj hrvatskoj ligi. U derbiju 12. kola, prvog u proljetnom dijelu sezone, slavile su nad domaćom ekipom Neba s 3:1 u setovima.

Prema stanju na ljestvici, Zaprešićanke su, uz pulski Veli Vrh, najveće konkurentice karlovačkim odbojkašicama za plasman u najviši rang pa su bodovi iz ovog dvoboja bili dvostruko važni. Igračice trenera Zeca u utakmicu su ušle jako loše i odigrale prvi set za zaborav. Ništa u toj prvoj dionici susreta nije u karlovačkim redovima funkcioniralo kako treba, domaće su bile bolje u svim segmentima igre i zasluženo povele. No, od drugog seta je krenula neka sasvim druga utakmica. Taj drugi set bio je ključan za tijek cijelog susreta. Karlovčanke su ga dobile i onda u nastavku utakmice zaigrale kako treba, u potpunosti nadigrale Zaprešićanke i zasluženo osvojile sva tri boda.

Do 6:5 u prvom setu naše su se odbojkašice još nekako i držale, ali vidjelo se da nisu koncentrirano ušle u utakmicu. Nebo je potom napravilo seriju 6:0, otišlo na 12:5, a trener Zec uzalud je minutama odmora nastojao ‘probuditi’ svoje igračice. Uspjele su Karlovčanke nakratko smanjiti na 13:10, no uslijedila je nova velika serija domaćih od osam poena u nizu, odlazak na 21:10 i osvajanje seta s glatkih 25:13.

Srećom, u stanci između setova trener Zec uspio je ‘probuditi’ svoje igračice i u nastavku utakmice gledali smo puno bolju ekipu Karlovca. Otvorile su naše drugi set vodstvom 6:2, ali domaće su ih sustigle kod 12:12, a onda i povele 19:17. S tri poena u nizu Karlovčanke su preokrenule na 20:19, ali istom mjerom uzvratile su Zaprešićanke i ponovo došle do +2 (22:20). Nakon poravnanja karlovačkih odbojkašica na 22:22, Zaprešićanke još jednom dolaze do vodstva (23:22), ali Doris Barić dobrim napadom donosi novo izjednačenje. Karlovački blok potom sjajno zaustavlja napad domaćih za set loptu (24:23), koju Ella Badanjak koristi za 25:23 i izjednačenje rezultata u setovima.

Već otvaranje trećeg seta pokazalo je da su Zaprešićanke prilično potonule nakon gubitka seta, a Karlovčanke dobile dodatno samopouzdanje. Odjurile su na 11:2, a uskoro i na 18:17. Prvu set loptu (24:14) domaće su spasile, ali na drugu su smeč opalile izvan igrališta za 25:15 i 2:1 u setovima za Karlovac.

Dignule su se Zaprešićanke početkom četvrtog seta i povele 6:2, ali kod 7:4 naše odbojkašice serijom 4:0 preokreću na 8:7. Imale su Karlovčanke i 10:7, no uslijedilo je nešto bolje razdoblje igre domaćih i preokret na 12:11. Tada karlovačke odbojkašice uzimaju šest uzastopnih poena, odlaze na 17:12 i usmjeravaju utakmicu u potpunosti na svoj mlin. Tjaša Malnar lukavim ‘kuhanjem’ lopte iz druge linije iza zaprešićkog bloka donosi 24:18, a nakon dvije spašene set lopte domaćih, Barić prolazi u napadu za konačnih 25:20 i velika tri boda.

Nakon 12. kola Karlovac se popeo na 2. mjesto ljestvice s 29 bodova, dva manje, ali i utakmicom manje od vodećeg Osijeka II. U sljedećem kolu u Sportskoj dvorani dočekuje četvrtoplasiranu ekipu Velog Vrha iz Pule, u derbiju dviju najozbiljnijih kandidata za plasman u Superligu.

SPORTSKI VIKEND

Rukometaši Karlovca putuju u Vinkovce, Aquaestil dočekuje ekipu Zagreba, Karlovac 1919 gost Ravnica