10C° Ogulin

10C° Ozalj

10C° Slunj

Karlovčanke sjajnom igrom ‘slomile’ Veli Vrh i odnijele sva tri boda iz Pule

U prva dva seta karlovačke su odbojkašice pokazale izniman karakter i preokretima došle do vodstva 2:0, a potom su u trećem potpuno dominirale.

Odbojkašice Karlovca danas su ostvarile veliku pobjedu u Puli. U utakmici 2. kola Prve hrvatske lige nadigrale su domaću ekipu Velog Vrha rezultatom 3:0 u setovima.

Apostrofirao je trener Goran Zec u najavi utakmice Puljanke kao jedne od kandidatkinja za najviši plasman i kazao da se njegova ekipa može ravnopravno boriti za bodove samo ako bude na vrlo visokoj razini. I bila je. Karlovčanke su u vrlo tvrdoj i teškoj utakmici odigrale zaista sjajno, borbeno i koncentrirano, a pokazale su i sjajan karakter jer su prvi i drugi set izvukle iz praktički izgubljenih situacija. A nakon što su ta dva seta ubilježile u svoju korist, u trećem su potpuno izdominirale domaću ekipu i zasluženo odnijele sva tri boda.

Nakon uvodnih 4:4 u prvom setu, Karlovčanke su serijom 5:0 odmakle na 9:4. Vodile su i 13:7 i 15:11, no Puljanke su uspjele poravnati na 15:15. Kod 17:16 domaće s tri uzastopna poena preokreću na 19:17, a dva poena prednosti imaju i kod rezultata 20:18. Karlovčanke izjednačuju na 20:20, domaće ponovo dolaze do prednosti 22:21, a igračice trenera Zeca uzvraćaju s dva poena i preokreću na 23:22. Kod 24:23 dolaze do prve set lopte, koju Puljanke spašavaju i poravnavaju na 24:24, no potom uzimaju ključna dva poena i s 26:24 dolaze do prvog seta.

I drugi su karlovačke odbojkašice dobro otvorile i povele 5:1. Međutim, u njihovu igru tada se uvukla neka nervoza i domaće su preuzele konce igre u svoje ruke. Puljanke su vrlo brzo preokrenule na 11:7, a potom došle i do velikih 15:8. Ulazak Tare Dujmović umjesto Elle Badanjak bio je odličan potez s klupe jer je kapetanica donijela mirnoću u karlovački sastav. Domaće su uskoro stigle i do 19:13, a Karlovčanke su sa četiri uzastopna poena uspjele smanjiti na 19:17. Kada su domaće povele 23:19, činilo se da neminovno slijedi poravnanje u setovima. Međutim, karlovačke su odbojkašice fantastično odigrale završnicu seta, uzele šest uzastopnih poena i s 25:23 došle do 2:0.

Taj drugi set definitivno je prelomio utakmicu jer u trećem su na parketu postojale samo Karlovčanke. Prvo su od 3:3 otišle na 10:3, uskoro podigle prednost na 19:10 i zaključile utakmicu s uvjerljivih 25:15.

Nakon nepotpunog 2. kola Karlovac je izbio na vrh ljestvice s maksimalnih 6 bodova i bez izgubljenog seta, a u sljedećem kolu dočekuje ekipu Sinja, koja je u prva dva kola također upisala dvije pobjede.

Duga Resa 1929 i Vatrogasac podijelili bodove u derbiju, Cetingrad jesenski prvak 2. ŽNL