23C° Ogulin

24C° Ozalj

25C° Slunj

Karlovčanke slavile u Vrbovcu, ali mogu žaliti što nisu uzele sva tri boda

Nakon što su ‘pomele’ Vrbovčanke u drugom i trećem setu, igračice trenera Zeca propustile su riješili utakmicu u četvrtom.

Odbojkašice Karlovca danas su u Vrbovcu, u utakmici 15. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, pobijedile domaću ekipu Vrbovca s 3:2 u setovima.

Nakon prošlotjedne velike borbe u pet setova protiv vodećeg Dinama, Karlovčanke su i danas, da bi došle do bodova, morale odigrati sličnu utakmicu. Svlačionicu im je preko tjedna poharala viroza i trener Goran Zec imao je problema sa slaganjem ekipe. Krenuo je u dvoboj s potpuno zdravim igračicama, koje su ovog tjedna odradile najveći broj treninga, no to se nije pokazalo uspješnim. Onda je pronašao dobitnu postavu i u drugom i trećem setu karlovačke su odbojkašice ‘pomele’ Vrbovčanke. Očekivali smo da će u četvrtom setu završiti posao i uzeti sva tri boda, no kiksale su, a onda ipak u petom pokazale karakter i upisale pobjedu.

Domaće igračice otvorile su utakmicu vodstvom 10:5. Karlovčanke su im se približile na 15:14, no Vrbovčanke su serijom 6:1 ponovo pobjegle na 21:15. Uzvratile su naše djevojke s pet uzastopnih poena i ponovo došle na minimalni zaostatak (21:20), ali tu su stale i domaća ekipa je s 25:21 došla do početnog vodstva. Na krilima osvojenog seta Vrbovčanke su u drugi krenule sa 6:1, no tada su se Karlovčanke ‘probudile’ i zagospodarile terenom. Preokrenule su na 11:10, a onda novom serijom 8:1 odmakle na velikih 18:11 i glatko riješile set u svoju korist s 25:13. S odličnom igrom nastavile su i u trećoj dionici utakmice. Otvorile su je vodstvom 5:0, otišle na 18:5 i uzele uvjerljivo s 25:8.

Karlovčanke propustile u četvrtom setu riješiti utakmicu pa ipak slavile u petom

Nakon što su tako uvjerljivo preokrenule utakmicu, očekivali smo da će karlovačke odbojkašice u četvrtom setu privesti susret kraju i osvojiti sva tri boda. Međutim, situacija na terenu se promijenila i Vrbovčanke su počele ozbiljno parirati. Sredinom seta, kod 15:13 za domaće, Karlovčanke su preokrenule na 19:17. Imale su i 20:18 i 21:20, ali nedostajalo im je hrabrosti da završe utakmicu. Vrbovčanke su to iskoristile i s 25:21 odvele dvoboj u peti set.

I odlučujuća igra bila je vrlo neizvjesna. Vrbovčanke su povele 8:6, Karlovčanke preokrenule na 9:8, ali kod 11:9 domaće osvajaju tri uzastopna poena i ponovo vodstvo prebacuju na svoju stranu (12:11). Igračice trenera Zeca uzvraćaju, preokreću na 13:12 i dolaze do prve meč lopte (14:13). Nisu je iskoristile, ali jesu sljedeću i sa 16:14 ipak upisale pobjedu.

Podsjetimo, odbojkašice Plavog zmaja jučer su u Zagrebu, nakon preokreta, slavile nad Mladosti II s 3:2 u setovima.

Nakon 15. kola Karlovčanke su se probile na 4. mjesto ljestvice s 26 bodova, a ‘zmajice’ su ostale sedme s dva boda manje. U sljedećem kolu Karlovac dočekuje petoplasirani Novi Zagreb, a Plavi zmaj drugoplasirani Kitro Varaždin.