12C° Duga Resa

14C° Ogulin

12C° Ozalj

Karlovčanke u derbiju nadigrale Nebo i popele se na 3. mjesto ljestvice

Nakon izgubljenog trećeg seta, domaće su sjajnim servisima potukle Zaprešićanke u četvrtom i došle do pete uzastopne pobjede.

KARLOVAC – U derbiju 20. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, odigranom danas u Sportskoj dvorani, odbojkašice Karlovca nadigrale su ekipu Neba iz Zaprešića rezultatom 3:1 u setovima i probile se na 3. mjesto ljestvice.

Izuzev trećeg seta, Karlovčanke su bile bolje suparnice i potpuno zasluženo osvojile sva tri boda. U tri seta koja su osvojile, potukle su gošće sjajnim servisima, dobrim blokom i već uobičajeno požrtvovnom obranom. U jedinoj izgubljenoj dionici utakmice malo su posustale i poklonile Zaprešićankama nekoliko bitnih poena, no to ih nije zaustavilo na putu do pete uzastopne pobjede.

Dosta preokreta bilo je u uvodnom setu. Domaće su povele 4:2, gošće preokrenule na 6:4. Kod 12:9 za Karlovčanke, Zaprešićanke osvajaju pet uzastopnih poena i opet dolaze do prednosti (14:12), a onda domaće uzvraćaju kod 16:14 i preokreću na 18:16. S tri poena u nizu Zaprešićanke kod 19:17 ponovo prelaze u vodstvo (20:19), ali završnica seta ipak pripada Karlovčankama, koje su koncentrirane i uzimaju ga s 25:23. U drugom su domaće čvrsto držale prednost od početka do kraja. Otvorile su ga s 3:0 i držale tri poena prednosti do 12:9. Tada preuzimaju dominaciju u igri, serijom 6:2 odlaze na 18:11 i privode set kraju s 25:18.

Nakon dva vrlo dobro odigrana seta, Karlovčanke su odlučile ‘uzeti pauzu’ na terenu. Zaprešićanke su treći set otvorile s 5:0 i držale prednost. Domaće su se malo ‘probudile’ i stigle do poena zaostatka (10:9), ali nedostajalo im je odlučnosti u bitnim trenucima. Propustile su par dobrih prilika za potpuni povratak u set, što su gošće iskoristile, odvojile se na 21:16 i uzele ga s konačnih 25:19. Srećom, karlovačke su odbojkašice brzo zaboravile gubitak seta i, prije svega, sjajnim servisima potukle gošće u četvrtom. Najprije je Tjaša Malnar napravila seriju za 7:1, a nadovezala se Tara Dujmović. Proradio je i domaći blok i sve to rezultiralo je visokim vodstvom 18:5 i završetkom dvoboja s 25:13.

Ovom pobjedom Karlovčanke su preskočile Nebo i zasjele na 3. mjesto ljestvice sa 44 boda, a imaju i utakmicu manje. U sljedećem kolu gostuju u Vrbovcu kod istoimenog domaćina.