1C° Ogulin

0C° Ozalj

0C° Slunj

Karlovčanke u derbiju ‘u sridu’: slavile nad Sinjankama i zadržale vrh ljestvice s maksimalnim učinkom

Domaće odbojkašice sva tri seta odigrale su sjajno i nisu gošćama pružile ni najmanju šansu da im ugroze uvjerljivu pobjedu.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u derbiju 3. kola Prve hrvatske lige, pobijedile ekipu Sinja rezultatom 3:0 u setovima i zadržale vrh ljestvice s maksimalnim učinkom.

Nakon odlične utakmice prošlog vikenda u Puli i pobjede nad domaćim Velim Vrhom, Karlovčanke su i večeras protiv Sinjanki potvrdile da su ove sezone spremne za visok plasman. Ekipa Sinja u Karlovac je došla kao četvrtoplasirana na ljestvici, s pobjedama protiv Nove Gradiške i Don Bosca, nimalo bezazlen protivnik, no karlovačke joj odbojkašice večeras nisu pružile ni minimalnu šansu da dođe do bilo čega osim poraza bez osvojenog seta. Igračice trenera Zeca igrale su sjajno, borbeno i agresivno, vrlo požrtvovno u obrani, efikasno u napadu. Prva postava s Malnar, Luketić, Banjavčić, Barić, Badanjak, Vrbanić i liberom Vuk od prvog se poena pokazala dobitnom, a Doris Barić večeras je jednostavno bila nezaustavljiva za sinjsku obranu.

Od početka utakmice Karlovčanke su krenule odlučno i povele 9:5. Kod 11:6 i nakon minute odmora sinjske ekipe, gošće su se uspjele primaknuti na 12:10. Na 15:14 minutu odmora pozvao je i trener Zec, a domaće su serijom 8:1 otišle na 23:15. Četiri poena u nizu Sinjanki i smanjenje na 23:19 primoralo je Zeca na novu minutu odmora, nakon koje je Badanjak fino ‘skuhala’ loptu za 24:19, a potom su Barić i Vrbanić sjajno blokirale gostujući napad za 25:19.

Dobitak seta dodatno je podignuo samopouzdanje Karlovčanki, koje su drugi set otvorile vodstvom 5:1 i uskoro otišle na 13:6. Potrošio je gostujući trener obje minute odmora ne bi li zaustavio nalet domaćih igračica, ali nije pomoglo. Karlovačke su odbojkašice ubrzo došle do 23:10, a nakon osvojenog poena Sinjanke šalju servis u mrežu za 24:11. Uzimaju potom gošće tri uzastopna poena i smanjuju na 24:14, a nakon minute odmora trenera Zeca Sinjanke ponovo griješe, šalju loptu izvan igrališta i Karlovčanke s 25:14 dolaze do 2:0.

U trećem setu Karlovčanke su povele 16:9, ali sa četiri uzastopna poena Sinjanke su se primakle na 16:13. Uzvratile su domaće serijom 5:1 i ubrzo došle do 21:14, a kod 23:16 gošće ne uspijevaju ukrotiti servis Banjavčić i Karlovčanke dolaze do prve meč lopte. Sinjanke, u želji da prebace loptu preko mreže, šalju je izvan igrališta za konačnih 25:16 i treću prvenstvenu pobjedu karlovačkih odbojkašica.

Nakon 3. kola Karlovac je ostao na vrhu ljestvice s maksimalnih 9 bodova i bez izgubljenog seta, a u sljedećem kolu gostuje kod ekipe Drenove.

Korana slavila u Poreču, Kupa osvojila prve ovosezonske bodove, Klek poražen na Plitvicama