13C° Ogulin

13C° Ozalj

13C° Slunj

Karlovčanke u pripremnom susretu nadigrale zagrebački Don Bosco rezultatom 3:2 u setovima

Domaće igračice dobile su prve tri dionice utakmice (25:16, 25:21, 26:24), a posljednje dvije pripale su Zagrepčankama (20:25, 20:25).

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca danas su u Sportskoj dvorani imale još jednu provjeru u sklopu priprema za novu sezonu. U prijateljskoj utakmici pobijedile su zagrebački Don Bosco rezultatom 3:2 u setovima, u ogledu koji se igrao na pet setova bez obzira na konačni rezultat.

Iako su Zagrepčanke nastupile bez prve tehničarke i prvog libera, to nikako ne umanjuje vrijednost pobjede domaćih igračica, koje su odigrale još jednu dobru utakmicu, kojom trener Goran Zec može biti zadovoljan. Prva dva seta odigrale su u nominalno udarnoj postavi, treći i četvrti u kombiniranoj, a peti s potpuno mladom postavom, u kojem su priliku za igru dobile igračice s manjom minutažom.

Odlično su Karlovčanke otvorile susret i povele 11:1. Tek tada su gošće uhvatile konce igre i prvo smanjile na 11:5, a potom se u završnici seta primakle i na 19:14. Međutim, domaće su serijom 5:0 ponovo odmakle na sigurnu prednost (24:14) i mirno privele set kraju rezultatom 25:16. Zagrepčanke su u drugu dionicu utakmice krenule s vodstvom 6:3, no vrlo brzo su Karlovčanke okrenule na 8:7, potom povele 13:9 i otišle na 17:11. Kod 20:15 gošće serijom 4:1 dolaze na samo dva poena zaostatka (21:19), no karlovačke odbojkašice uzimaju sljedeća dva za 23:19 i osvajaju set s 25:21. Najuzbudljiviji na današnjem susretu bio je treći set, u kojem su Karlovčanke uspjele napraviti veliki preokret. Izjednačeno je bilo do 6:6, a potom su Zagrepčanke zaigrale bolje i od 12:11 serijom od sedam uzastopnih poena došle do velikih 19:11. Činilo se da će ova dionica utakmice sigurno pripasti gošćama, no nisu tako mislile igračice trenera Zeca. Kod 23:17 napravile su seriju 6:0 i poravnale na 23:23, spasile set loptu na 24:23, a potom osvojile još dva ključna poena za konačnih 26:24.

U četvrtom setu Zagrepčanke su ključnu seriju napravile kod 10:7 i otišle na 16:8. Karlovčanke su se u završnici te dionice igre uspjele primaknuti na 21:17, no gošće su uspjele sačuvati prednost i slaviti s 25:20. A u posljednjem petom setu bilo je nekoliko preokreta. Prvo su domaće odbojkašice 10:14 preokrenule u 16:14, ali odmah su uzvratile Zagrepčanke i opet povele 17:16. S tri uzastopna poena Karlovčanke opet preuzimaju vodstvo (19:17), no samo zakratko jer Don Bosco uzvraća istom mjerom, preokreće na 20:19 i osvaja set s 25:20.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovčanke će odigrati u utorak u Sportskoj dvorani protiv superligaša Rijeke.

Rukometaši Karlovca očekivano uvjerljivo nadigrali posljednjeplasiranu momčad Mornara