12C° Karlovac

12C° Duga Resa

14C° Ogulin

12C° Ozalj

Karlovčanke u prvom pripremnom susretu nadigrale zaprešićko Nebo s 3:1 u setovima

Trener Goran Zec dosta je rotirao sastav i niti jedan set nije odigrao s postavom koja će u novoj sezoni biti udarna.

KARLOVAC – U prvoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu, odbojkašice Karlovca danas su u Sportskoj dvorani pobijedile ekipu Neba iz Zaprešića rezultatom 3:1 u setovima.

Zaprešićanke su došle bez tri igračice, Karlovčankama su nedostajale Badanjak i Šimić, a kako se ove dvije ekipe sastaju odmah u 1. kolu nove sezone Prve hrvatske lige, trener Goran Zec nije htio pokazati ‘najjače karte’. Prva dva seta odigrao je s kombiniranim postavama, treći s prošlosezonskom prvom postavom, ali bez Barić, a četvrti s pomlađenim sastavom u kojem su od iskusnijih igračica na terenu bile samo Kolaković i Belobaba. Obzirom je ovo prva pripremna utakmica, a Karlovčanke su još uvijek u fazi priprema u kojoj se prilično malo radi s loptom, odigrale su sasvim solidno. Naravno, bilo je dosta grešaka, ali to je sasvim normalno za ovu fazu priprema i trener Zec imat će dovoljno vremena da ‘izbrusi’ formu svojih igračica do početka prvenstva.

Povele su Zaprešićanke u prvom setu 10:6, a kad su Karlovčanke uhvatile radnu temperaturu, dostigle su ih na 11:11 i povele 15:12. Podigle su potom domaće vodstvo na 20:15, gošće smanjile na 20:17, no serijom od četiri uzastopna poena Karlovčanke su stigle do set lopte (24:17). Tri su Zaprešićanke uspjele spasiti, no onda su napravile grešku u polju i domaće su došle do seta (25:20).

Drugu dionicu susreta ponovo su bolje otvorile Zaprešićanke i povele 8:4, ali uslijedio je prokret Karlovčanki na 11:9. Gošće potom ponovo okreću prednost na svoju stranu (13:12), drže vodstvo i dolaze do 23:18. S tri uzastopna poena domaće se primiču na 23:21, ali Luketić ispaljuje servis u mrežu i poklanja Zaprešićankama tri set lopte (24:21). Karlovčanke spašavaju sve tri i poravnavaju na 24:24, ali gošće osvajaju sljedeći poen i dolaze do nove prilike za osvajanje seta (25:24). Dujmović odlično ‘kuha’ loptu u polje Neba za 25:25, a karlovački blok donosi set loptu, na koju gošće napad završavaju izvan linije igrališta za 27:25 za Karlovac.

Prošlosezonska prva postava prikazala najuvjerljiviju igru

U treći set trener Zec, kao što smo naveli, krenuo je s prošlosezonskom uigranom prvom postavom i to se odmah odrazilo na rezultat. Karlovčanke su na servis Luketić povele 6:0, a potom došle i do 8:1. Uslijedilo je razdoblje bolje igre Neba i smanjenje rezultata na 10:8, no samo zakratko jer uskoro su domaće ponovo pobjegle na 16:11. S dva poena Zaprešićanke smanjuju na 16:13, no Karlovčanke uzvraćaju serijom 4:0, dižu prednost na 20:13 i dolaze do 24:14. Dvije set lopte gošće su spasile, no potom su servis puknule izvan igrališta za 25:16 i 3:0 u setovima za Karlovac.

Obzirom je u pitanju bio prijateljski susret, treneri su dogovorili da se igra još jedan set. Domaće su u njega ušle s vrlo mladom postavom, gostujući trener također je napravio neke rotacije, Zaprešićanke su bolje krenule i otvorile ga vodstvom 6:1. Karlovčanke su ih ulovile na 7:7, a onda su nastavile razdoblje dobre igre i povele 14:12. Imale su mlade domaće igračice i 17:13, ali onda su posustale, gošće su preokrenule na 20:17 i privele set kraju s 25:21.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovčanke bi trebale odigrati sredinom sljedećeg tjedna u Karlovcu s Kitro Varaždinom, a ona će sljedećeg vikenda nastupiti na jakom turniru u Zagrebu, na kojem će im suparnice biti superligaške ekipe Dinama i Osijeka.

Ivana Magdić i Katja Obajdin iz slunjske Korane kadetske prvakinje Hrvatske u tandemu