13C° Ogulin

15C° Ozalj

13C° Slunj

Karlovčanke u velikom derbiju u Zagrebu nadigrale vodeću Mladost II, ali ponovo propustile preuzeti vrh ljestvice

Igračice trenera Zeca vodile su 2:0 u setovima, a potom i 21:18 u četvrtom, no derbi su uspjele riješiti tek u odlučujućem petom setu.

U utakmici pretposljednjeg 21. kola Prve hrvatske lige, koja je u potpunosti opravdala epitet velikog derbija sezone, odbojkašice Karlovca u Zagrebu su s 3:2 u setovima nadigrale vodeću Mladost II.

Karlovčanke su zasluženo došle do pobjede, ali ostaje žal što nisu osvojile sva tri boda i preuzele vrh ljestvice. Jer ‘mladostašice’ su danas bile zrele za uvjerljiviji poraz, ali karlovačke odbojkašice to nisu uspjele iskoristiti i uzeti puni plijen. Dvoboj možemo podijeliti na dva dijela. U prva dva seta Karlovčanke su odigrale izvrsno i prilično uvjerljivo došle do vodstva 2:0 u setovima, no u nastavku utakmice previše su oscilirale, dopustile Zagrepčankama da poravnaju, a onda ipak u petom setu došle do slavlja. Imale su, što bi se boksačkim rječnikom reklo, domaću ekipu u nekoliko navrata ‘na konopcima’, ali nakon nešto manje od dva sata igre morale su se zadovoljiti sa samo dva osvojena boda.

Prvi set Karlovčanke su otvorile vodstvom 4:1, ali Zagrepčanke su ih dostigle na 8:8, a onda i povele 13:10. Naše igračice uspjele su potom poravnati na 14:14 i onda kod 17:17 napraviti ključnu seriju 5:0 i otići na 22:17. Barić uspješnim napadom donosi set loptu (24:18), koju Malnar, napadom koji se od domaćeg bloka odbio izvan igrališta, pretvara u 1:0 u setovima (25:18).

U drugom setu ‘mladostašice’ su držale sve pod kontrolom do 11:8. Sa četiri uzastopna poena Karlovčanke su preokrenule na 12:11, a onda sjajnom igrom otišle na uvjerljivih 23:15. Luketić se odlično snašla na mreži i donijela set loptu, a Malnar odličnim napadom iz druge linije završila ovu dionicu utakmice u korist Karlovca (25:16) za velikih 2:0.

Nažalost, visoku razinu igre iz prva dva seta, koju je krasio vrlo mali broj grešaka, Karlovčanke nisu uspjele zadržati u nastavku susreta. Zagrepčanke su treći set otvorile vodstvom 4:0 i vrlo brzo otišle na 10:2 pa je trener Zec na klupu povukao Malnar, Barić i Luketić, a u igru ubacio Kolaković, Dujmović i Pavlaković. Nisu te rotacije donijele nikakvu promjenu odnosa na terenu. ‘Mladostašice’ su zadržale stečenu prednost i s 25:16 smanjile rezultat.

U četvrti set trener Zec krenuo je ponovo s udarnom postavom i to je ispočetka izgledalo sjajno. Naše su igračice povele 10:3 i činilo se da nezadrživo jure prema sva tri boda. Međutim, tada su bitno pale u igri pa su domaće serijom 10:1 preokrenule na 13:11. Karlovčanke se uspijevaju konsolidirati, okreću rezultat ponovo na svoju stranu i stižu do 21:18. Nažalost, potom gube pet uzastopnih poena, Zagrepčanke preokreću na 23:21, Karlovčanke griješe i poklanjaju im 24:22, a domaći blok donosi 25:22 i izjednačenje na 2:2 u setovima.

Do 6:6 u petom setu igralo se poen za poenom, a onda su Karlovčanke na servis Badanjak napravile ključnu seriju 7:0 i otišle na 13:6. Nakon osvojenog poena Zagrepčanki, Malnar uspješnim napadom donosi meč loptu (14:7), a nakon još jednog poena domaćih, Malnar je još jednom uspješna u napadu za konačnih 15:8.

Uoči posljednjeg kola Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice sa 47 bodova, koliko imaju i vodeća Mladost II i trećeplasirani Osijek II, s time da Zagrepčanke imaju utakmicu manje. U posljednjem kolu u Karlovcu gostuje ekipa Umaga.

‘Školarke’ prvenstvo otvorile porazom u Zaprešiću, nisu iskoristile sjajnu večer vratarke Patricije Keča