9C° Duga Resa

10C° Ogulin

9C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovčanke upisale očekivani domaći poraz od Mladosti II, sutra gostuju u Novoj Gradiški

Domaće su sjajno odigrale treći set večerašnje utakmice, u kojem su nadigrale favorizirane Zagrepčanke s 25:16.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 17. kola Prve hrvatske lige, poražene od ekipe Mladosti II rezultatom 3:1 u setovima.

Zbog sustava natjecanja, bila je ovo rezultatski potpuno nebitna utakmica za obje ekipe. Zagrepčanke su u borbi za naslov prvakinja, Karlovčanke će u skupinu za opstanak, pa će bodovi iz ovog dvoboja doslovno ‘u vjetar’. Dodamo li tome da se poklopilo da Karlovčanke sutra u Novoj Gradiški igraju odgođenu utakmicu 14. kola protiv istoimenog domaćina, daleko bitniju od večerašnje, onda nam nije teško povjerovati da su u karlovačkom taboru u susretu sa Zagrepčankama najviše željeli da se nitko ne ozlijedi i da se ekipa previše ne potroši. ‘Mladostašice’ su došle bez tri igračice, ali svejedno su bile apsolutne favoritkinje, a Karlovčanke, kojima je zbog bolesti nedostajala Petra Banjavčić, su pružile dobar otpor, a posebno su oduševile navijače u trećem setu, kojeg su odličnom igrom uspjele usmjeriti na svoju stranu.

Vrlo dobro su domaće otvorile utakmicu, povele 7:3 i natjerale zagrebačku klupu na minutu odmora. Onda su se gošće počele ‘buditi’ i sustizati zaostatak. Prvo su poravnale na 11:11, a onda i povele 14:12. Kod 17:15 Karlovčanke s dva uzastopna poena izjednačuju (17:17), ali odmah su uzvratile Zagrepčanke i ponovo povele s +2 (19:17). Nakon poena domaćih za 19:18, gošće rade seriju 4:0 i odlaze na 23:18. Kod 23:19 Tjaša Malnar puca servis van igrališta i poklanja set loptu Zagrepčankama, koju one dobrim servisom pretvaraju u prvi set (25:18).

I drugu dionicu susreta Karlovčanke su otvorile vodstvom (3:0), nakon čega su gošće serijom 4:0 preokrenula na 4:3 i držale poen prednosti do 7:6. Tada karlovačke odbojkašice preokreću na 9:7 i dolaze do vodstva 11:8, ali ulaze u razdoblje slabije igre, što Zagrepčanke koriste i velikom serijom od 12 uzastopnih poena odlaze na 20:11. Kod 23:16 odličnim blokom dolaze do set lopte, a potom kvalitetnim napadom poentiraju za 25:16 i 2:0 u setovima.

Očekivali smo da će treći set biti i posljednji na večerašnjem susretu i da će ‘mladostašice’ u njemu zaključiti utakmicu, ali Karlovčanke su nas iznenadile i sjajnom igrom odgodile odluku o pobjedniku. Odlično su servirale, igrale fanatično u obrani, kvalitetno primale suparničke servise i u napadu poentirale. Povele su 6:0, a onda su kod 7:1 Zagrepčanke sa četiri uzastopna poena smanjile na 7:5. Trener Zec je minutom odmora zaustavio nalet gošći pa su domaće uzele naredna četiri poena i odvojile se na 11:5. Kod 16:9 zagrebačka klupa minutom odmora pokušava razbiti odličan ritam igre Karlovčanki, ali ne uspijeva. Domaće dižu prednost na 20:12, dolaze do 23:16, a Malnar zabija as servis za set loptu. Potom su se Karlovčanke sjajno obranile, a u protunapadu se gošće, u pokušaju bloka, ‘pecaju’ u mrežu za 25:16.

Zagrepčanke su na početku četvrtog seta povele 8:1, što je treneru Zecu bio znak da iz igre povuče stožerne igračice i odmori ih za gostovanje u Novoj Gradiški. Dao je priliku igračicama s klupe, koje se, naravno, nisu mogle ravnopravno nositi s gošćama. Digle su Zagrepčanke prednost na 20:9, kvalitetnim napadom došle do set lopte i potom dobrim servisom, kojeg Karlovčanke nisu uspjele ukrotiti, završile utakmicu (25:15).

Nakon 17. kola Karlovac je ostao na 8. mjestu ljestvice sa 17 bodova. Sutra od 18 sati igra odgođenu utakmicu 14. kola u Novoj Gradiški s istoimenim domaćinom, a u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva očekuje ga također vrlo bitna utakmica u gostima protiv pretposljednje Drenove.

KOŠARKA

HKS donio odluku o završetku natjecateljske sezone, neće se proglašavati prvaci niti određivati poredak