Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Kaštelanke su apsolvirane, na redu su Zaprešićanke; Zec: Nema favorita, nitko nije u prednosti, svaki poen treba zaslužiti

Upišu li Ribola Kaštela, Rijeka i Enna Vukovar poraze od Dinama, Mladosti i Brda, što je prilično izgledno, Karlovčanke bi, pobjedom nad Nebom, odmakle prvim pratiteljicama na četiri boda prednosti.

Prošlotjednom domaćom pobjedom nad Ribolom Kaštelom, odbojkašice Kelteksa ostvarile su polovicu zacrtanog mini-cilja u ovom dijelu superligaške sezone. Drugu polovicu nastojat će apsolvirati u subotu od 20 sati u Sportskoj dvorani, kada u utakmici 15. kola dočekuju zaprešićko Nebo.

Dva boda osvojena protiv Kaštelanki bila su zlata vrijedna i donijela jako puno, naglasio je trener Goran Zec. Ekipa je pokazala karakter i, nakon izjednačenja Ribole na 2:2, smogla snage i koncentracije za super važnu pobjedu u petom setu. Protiv Zaprešićanki, koje u goste dolaze u subotu, Karlovčanke također priželjkuju pobjedu jer u ovako izjednačenoj ligi svaki osvojeni bod mogao bi biti presudan.

A Nebo, iako devetoplasirano na ljestvici, kvalitetna je ekipa koja suparniku jako malo poklanja.

– Prije sezone su se pojačali strašno, u polusezoni su se pojačali, ekipa koja sigurno jako puno očekuje. Tako da jednostavno moramo igrati loptu po loptu, poen po poen. Igramo protiv vrlo kvalitetnog protivnika, to su sve egal ekipe, tu nema favorita. Nitko nije u prednosti, kreće se od 0:0 i svaki poen treba zaslužiti – kazao je Zec.

Badanjak: Atmosfera je pozitivna, konačno smo taj peti set prelomile na svoju stranu

Slavlje nad Kaštelankama, potpuno razumljivo, podiglo je atmosferu među ‘Kelteksicama’ i tu pozitivu nastojat će prenijeti i na subotnju utakmicu.

– Atmosfera je pozitivna, konačno smo taj peti set prelomile na svoju stranu. Moramo samo nastaviti s tom pozitivom na utakmici, u svaku utakmicu ući s dobrom energijom. Ekipa Neba je jako dobra i bez koncentracije, dobre energije, veselja i podrške jedna drugoj će biti teže igrati – izjavila je kapetanica Ella Badanjak.

Katarina Vladić i Maja Milovanović imale su ovog tjedna problema s virozom, ali trener Zec nada se da će do subote sve igračice biti zdrave i da će Nebo dočekati u punom sastavu.