-2C° Duga Resa

-3C° Ogulin

-2C° Ozalj

-3C° Slunj

‘Kelteksice’ ispisale povijest: Ponovo nadigrale vukovarsku Ennu i po prvi puta ušle u polufinale Kupa Snježane Ušić!

Posebno dojmljivo Karlovčanke su odigrale prvi i treći set, u kojima su ‘pomele’ Vukovarke s parketa.

Odbojkašice Kelteksa polufinalistice su Kupa Snježane Ušić! U večerašnjem četvrtfinalnom dvoboju, odigranom na parketu Sportske dvorane, slavile su nad vukovarskom Ennom s 3:0 u setovima (25:12, 25:23, 25:15).

Prava je šteta što je povijesnom uspjehu karlovačke ženske odbojke nazočilo samo 200-250 gledatelja. Jer igračice trenera Gorana Zeca igraju sjajno i zaslužile su daleko veću podršku. U samo pet dana dvaput su slavile nad vrlo kvalitetnom vukovarskom ekipom i još jednom pomakle svoje granice. Nakon 3:1 u subotu u prvenstvenom ogledu na istoku Slavonije, ‘Kelteksice’ su večeras odigrale još bolje i ‘projurile’ u polufinale kup-natjecanja bez izgubljenog seta. Posebno su dojmljive bile u prvom i trećem, u kojem su Vukovarke ‘pomele’ s parketa.

Nakon izjednačenog početka prvog seta, domaće se odvajaju na 12:7, a potom i 14:8. Igraju sjajno u obrani i napadu, Vukovarke su nemoćne i vrlo brzo na semaforu stoji velikih 20:10. Doris Barić uspješnim napadom donosi set loptu, a Petra Banjavčić odličnim blokom prvi set (25:12). Povele su Karlovčanke i u drugom sa 6:1, ali onda su upale u krizu. Imale su problema s prijemom servisa i napadom, što su gošće iskoristile, preokrenule na 10:8 i digle prednost na 16:10. Zec je na mjestu organizatorice igre ubacio Ivu Nikačević umjesto Manuele Pavlaković, tražio je promjenu ritma. Kod 19:14 činilo se da će Vukovarke vrlo brzo poravnati rezultat u setovima, ali Karlovčanke su pokazale sjajan karakter. Izjednačile su na 20:20, potom i povele 22:21, a nakon preokreta gošći na 23:22, Barić preuzima stvar u svoje ruke. Zabija napad za 23:23, Vukovarke svoj napad šalju van terena, a potom opet Barić uspješno prolazi u napadu za 25:23 i 2:0 u setovima. Taj preokret dao je dodatna ‘krila’ Karlovčankama, koje su u trećem setu povele 15:8 i nezadrživo krenule po polufinale Kupa. Uskoro su podigle prednost na 22:12, Pavlaković se vratila u igru, ušla je i mlada Milovanović, blok Rite Bogati Pantelić i Pavlaković donio je meč loptu, dvije su Vukovarke spasile, ali onda je Pavlaković odigrala ‘tempo’ za Bogati Pantelić i utakmica je bila riješena (25:15).

Uz Karlovčanke, u polufinale Kupa Snježane Ušić plasirao se zagrebački Dinamo i Ribola Kaštela, a posljednjeg polufinalista dat će ogled Rijeke i zagrebačke Mladosti. Već u subotu karlovačke odbojkašice u Sportskoj dvorani igraju dvoboj 10. kola Superlige s posljednjeplasiranim splitskim Brdima.