Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

‘Kelteksice’ nas, srećom, brzo demantirale: Pokazale sjajan karakter, veliku borbenost i uzele bodove u Zaprešiću

Presudan za ključni ishod utakmice bio je ‘ludi’ drugi set, u kojem su Karlovčanke propustile čak 10 set lopti, spasile tri i onda realizirale jedanaestu za 36:34 i 1:1 u setovima.

Odbojkašice Kelteksa večeras su u Zaprešiću, u utakmici 4. kola Superlige, slavile nad domaćom ekipom Neba s 3:1 u setovima i došle do svoje prve prvenstvene pobjede.

Nakon prošlotjednog domaćeg poraza od Dubrovnika napisali smo da Karlovčankama, osim kvalitete, nedostaje i karaktera i samopouzdanja i da će s takvim nastupima teško konkurirati u najvišem rangu. I zato nam je iznimno drago što su nas vrlo brzo odlučile demantirati. Jer večeras su u Zaprešiću, uz iznimnu borbenost, pokazale upravo sjajan karakter. A ključan za konačni ishod bio je ‘ludi’ drugi set, kojeg su ‘Kelteksice’ dobile, napunile se samopouzdanjem, napravile preokret i došle do zaslužene pobjede.

Kod 11:10 za naše igračice u prvom setu domaće su napravile seriju od šest uzastopnih poena, preokrenule na 16:11 i prelomile ga u svoju korist. Uspjele su ‘Kelteksice’ smanjiti na 20:18, ali ništa više od toga. Zaprešićanke su s 25:19 došle do početne prednosti i bojali smo se da će to biti još jedna utakmica koju će Karlovčanke izgubiti u tri seta. Međutim, tada je došla na red pomalo nevjerojatna druga dionica susreta, koja je presudila konačni ishod. Povele su naše u njoj 7:1 na startu i kontrolirale ga do 12:8. Tada su domaće preokrenule na 13:12, ali odmah su uzvratile Karlovčanke i vratile prednost (17:14). Kod 18:17 ‘Kelteksice’ bježe na 23:18 i dolaze do tri set lopte (24:21). I onda kreće neviđena drama. Zaprešićanke preokreću na 25:24, nakon toga Karlovčanke propuštaju još pet set lopti, potom dvije imaju domaće na 31:30 i 32:31, ‘Kelteksice’ spašavaju obje, propuštaju još dvije i tek 11. set loptu pretvaraju u 36:34 i poravnavaju na 1:1.

Dobitak seta podignuo samopouzdanje Karlovčanki, spasile set loptu u trećem i trasirale put prema pobjedi

Osvajanje prvog seta u sezoni podignuo je samopouzdanje igračica trenera Zeca. Doduše, domaće su povele 8:4 u trećem setu, ali serijom 6:1 Karlovčanke su prvo preokrenule na 10:9, a potom se i odvojile na 14:11. Zaprešićanke preokreću na 16:15, a ‘Kelteksice’ uzvraćaju sa četiri poena u nizu i vraćaju prednost (19:16). I onda opet slijedi dramatična završnica seta. Kod 23:21 domaće okreću na 24:23, no Karlovčanke spašavaju set loptu, uzimaju igru s 26:24 i dolaze do 2:1 u setovima. Vodstvom 4:1 krenule su Zaprešićanke u četvrti set, no naše su se posložile i preokrenule na 9:8. Kako je set odmicao, ‘Kelteksice’ su igrale sve bolje i uskoro se odvojile na 17:12. Domaće smanjuju na 19:18 i opasno prijete, ali Karlovčanke su koncentrirane u završnici i s 25:22 dolaze do prvih bodova.

Nakon 4. kola ljestvica Superlige ipak izgleda bolje. Kelteks se popeo na 8. mjesto ljestvice s 2 boda, a u sljedećem kolu dočekuje vodeći zagrebački Dinamo.