‘Kelteksice’ u ‘generalki’ u Zaprešiću pobijedile ekipu Neba, sljedećeg vikenda dočekuju Split na startu proljetnog dijela Superlige
U gotovo punom sastavu Karlovčanke su odigrale puno bolju utakmicu nego prije sedam dana i zasluženo pobijedile.
Odbojkašice Kelteksa večeras su u Zaprešiću, u posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak proljetnog dijela Superlige, pobijedile domaću ekipu Neba sa 4:1 u setovima.
Uzvratile su tako Karlovčanke Zaprešićankama za identičan poraz prije sedam dana u Sportskoj dvorani. Večeras je trener Zec imao na raspolaganju sve igračice, osim sestara Malnar, i većina njih dobro je iskoristila pruženu priliku. Ekipa je odigrala puno bolje nego u prvom dvoboju protiv istog suparnika i potpuno zasluženo upisala pobjedu.
Vrlo neizvjestan prvi set odlučen je u samoj završnici. Karlovčanke su povele 23:22 i s 25:23 došle do početne prednosti. Za razliku od prvog, drugi su riješile u svoju korist puno uvjerljivije. Kod 17:17 preuzele su dominaciju na terenu i s glatkih 25:18 došle do 2:0. A treći je ponovo bio neizvjestan. Imale su Karlovčanke 19:16, domaće su se uspjele primaknuti na 23:21, ali još jednom su ‘Kelteksice’ bile koncentrirane u završnici i s 25:23 riješile set u svoju korist.
Najveća borba vodila se u četvrtoj dionici utakmice. Vodile su Zaprešićanke 17:13 i 22:18, no u završnici su Karlovčanke poravnale na 23:23. Poen po poen igralo se sve do 29:28, kada su domaće ipak uspjele uzeti naredni i s 30:28 smanjiti na 3:1 u setovima. A u posljednjem petom ponovo su Karlovčanke dominirale. Povele su 9:3 i 16:9, otišle na velikih 21:12 i privele mirno susret kraju s 25:16.
Sljedećeg vikenda ‘Kelteksice’ startaju u proljetni dio Superlige, u goste im dolazi pretposljednja ekipa Splita.
(autor: Gordan Tomičić)