-1C° Duga Resa

-3C° Ogulin

-2C° Ozalj

-2C° Slunj

‘Kelteksice’ upisale domaću pobjedu nad Velim Vrhom i popele se na 3. mjesto ljestvice

Karlovčanke večeras nisu bile na najvišoj razini, ali zasluženo su slavile i došle do šeste prvenstvene pobjede.

Šestu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu upisale su odbojkašice Kelteksa večeras u Sportskoj dvorani. U utakmici 8. kola Superlige nadigrale su ekipu Velog Vrha iz Pule rezultatom 3:1 u setovima (25:18, 21:25, 25:19, 25:18).

Iako su Puljanke uoči ovog kola bile pretposljednje na ljestvici, u karlovačkom su taboru s pravom bili oprezni u najavama. Jer Puljanke su u prošlom kolu kod kuće vodile 2:1 u setovima protiv Marine Kaštele, aktualnog doprvaka Hrvatske, i pokazale da mogu itekako biti neugodne suparnice. A i s Karlovčankama su uvijek igrale vrlo napete i neizvjesne utakmice i u nižem rangu. Domaće su na koncu zasluženo slavile, iako nisu bile na najvišoj razini. Ali, to je odlika pravih ekipa – pobjeđuju i kad ne igraju najbolje.

Uvodna dionica utakmice bila je izjednačena do 16:16. Tada su ‘Kelteksice’ serijom 5:0 otišle na 21:15 i prelomile set u svoju korist. Blok Malović i Bogati Pantelić donio je set loptu, koju je tehničarka Pavlaković lukavim ‘kuhanjem’ pretvorila u 1:0 (25:18). No, Puljanke su uzvratile odmah u drugom setu. Povele su 10:5, Karlovčanke su se primakle na 13:12, ali potom gošće rade seriju 5:0 i dižu prednost na 18:12. Domaće su se još jednom podigle i došle na 22:21, ali Puljanke zaustavljaju seriju, slab prijem Malović donosi im set loptu, koju uspješnim napadom pretvaraju u 25:21.

S vodstvom 10:4 ‘Kelteksice’ su otvorile treću dionicu susreta, no gošće su uzvratile serijom 8:1 i preokrenule na 12:11. U tome im je malo pripomogao sudac Babić, koji je prvo jedan smeč, koji je otišao izvan igrališta, dosudio kao uspješan, a potom i napad Barić, koji je zaavršio na liniji igrališta, dosudio kao aut. Srećom, domaće su se brzo konsolidirale, uzvratile serijom od pet uzastopnih poena i preokrenule na 16:12. Digle su potom prednost na 21:15, a Bogati Pantelić i Nikačević dobrim blokom donose set loptu. Sljedeći napad Velog Vrha završio je izvan igrališta za 25:19. A u četvrtom setu povele su gošće, no kod 10:9 domaće su preokrenule na 16:12 i otišle na 23:17. Puljanke šalju servis u mrežu i poklanjaju ‘Kelteksicama’ meč loptu, koju Banjavčić krasnim blokom pretvara u pobjedu (25:18).

Nakon 8. kola Karlovčanke drže visoko 3. mjesto ljestvice s 18 bodova, jednim više od Marine Kaštele, koja je drugoplasirana zbog jedne pobjede više. U sljedećem kolu gostuju kod šestoplasirane Enne Vukovar.

‘Plavo-bijeli’ u nedjelju putuju na pripreme u Medulin, nastupit će na tamošnjem međunarodnom turniru