Zato su morali intervenirati i vatrogasci. JVP Karlovac je već tradicionalno ispumpavala vodu na D1 u podvožnjaku te iz podrumskih prostorija.
JVP Ogulin i Vatrogasna zajednica Duga Resa intervenirali su također na nekoliko ispumpavanja iz zatvorenih prostora.