23C° Ogulin

24C° Ozalj

25C° Slunj

Kitro Varaždin odnio sva tri boda iz Duge Rese

‘Zmajice’ su dobro otvorile utakmicu, ali su, nakon gubitka prvog seta, psihički pale i u nastavku utakmice više nisu uspijevale parirati gošćama.

DUGA RESA – Odbojkašice Plavog zmaja večeras su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’, u utakmici 16. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, poražene od ekipe Kitra Varaždina s 3:0 u setovima.

Dugorešanke su dobro otvorile susret i imale inicijativu do polovice prvog seta. Tada su Varaždinke, drugoplasirane na ljestvici, preuzele konce igre u svoje ruke i, nakon što su preokrenule i osvojile prvu igru, u nastavku utakmice dominirale i zasluženo osvojile sva tri boda.

‘Zmajice’ su u prvom setu povele 7:4 i odlično funkcionirale do rezultata 12:7. Gošće dižu razinu igre i dostižu ih na 13:13, a kod 15:13 za Dugorešanke rade seriju 7:1 i preokreću na 20:16. Domaće igračice smanjuju na 20:18, ali Varaždinke ipak osvajaju set s 25:20. I taj prvi set usmjerio je utakmicu na mlin gošći jer su igračice trenera Dina Vasiljevića psihički pale i u nastavku utakmice više nisu uspjele ozbiljnije parirati kvalitetnim Varaždinkama. Drugi set gošće su otvorile vodstvom 7:3 i odmakle na 13:5. ‘Zmajice’ su uspjele smanjiti na 15:11, no ubrzo Varaždinke odlaze na 19:12 i osvajaju set s 25:14. I u treći su bolje ušle igračice Kitra Varaždina i povele 5:1. Dugorešanke su se u dva navrata primakle na dva poena zaostatka (10:8 i 12:10), no Varaždinke su nakon toga serijom 11:3 otišle na 23:13 i završile utakmicu s 25:14.

Nakon nepotpunog 16. kola Plavi zmaj je ostao na 7. mjestu ljestvice s 24 boda.

Odbojkašice Karlovca sutra od 20 sati u Sportskoj dvorani dočekuju ekipu Novog Zagreba.