Radio Mrežnica
Podijeli

Kolaković: Ostavku neću dati

Podsjetimo, povjerenstvo je donijelo rješenje prema kojem je Kolaković bila u sukobu interesa kada je kao predsjednica gradskog Povjerenstva za subvencije kamata 2011. odlučivala i o subveniciji za tvrtku kojoj je suvlasnik. Nije bilo razloga da se izuzmem iz odlučivanja jer su banke te koje su predlagale povjerenstvu tvrtke za subvencije, pojasnila je.

– Moj teret po njihovoj odluci jest to što sam glasala i što time "nisam zaštitila vanjski dojam o nepristranosti dužnosnika, kaže Kolaković dodavši kako iza svih svojih odluka, pa i ove čvrsto stoji.

–  To uvijek nije mudro. Bilo bi oportuno, meni ne bi priuštilo neugodnosti i određenu hajku, ali smatram da dužnosnici trebaju stajati iza svojih odluka. Što bih učinila da se ponovo nađem u istoj situaciji, nisam sigurna, rekal je Kolaković. No, u istoj se situaciji ne može naći jer od početka ove godine više nije članica Povjerenstva za dodjelu subvencija kamata.

O zahtjevu SDP-a za njenom ostavkom, kaže da je politikanski, a SDP nevjerodostojan u svom zahtjevu.

– Jer tada bi oni tražili ostavku ili donijeli odluku o ostavkama jednog velikog dijela svojih ministara koji su u proteklom periodu pomogli državni proračun plaćanjem kazni po ovom istom Zakonu (u sprečavanju sukoba interesa), rekla je i nazvavši ovaj zahtjev politikanstvom.

Niti gradonačelnik Jelić, potvrdio je danas novinarima na susretu ispred OŠ Dubovac, neće od Kolaković tražiti da odstupi s mjesta dogradonačelnice. – Nikome nije počinjena ikakva šteta, rekao je.

– Situacija je posve čista, ona je počinila jednu jedinu pogrešku što se nije izuzela iz glasovanja. Da se kojim slučajem izuzela nikakvih pogrešaka ne bi bilo. Meni je najbitnije je li netko oštećen i je li netko išao preko reda. Nitko nije oštećen i nitko nije išao preko reda, dodao je Jelić.

Naime, Povjerenstvo nije izreklo nikakvu kaznu za Kolaković niti po nju ima ikakvih drugih sankcija. Jedino će državno odvjetništvo odlučivati o ništetnosti davanja subvencije, a povrat oko 1600 kuna morat će vratiti njena tvrtka, koja ju je i dobila.

O žalbi tj. tužbi na upravnom sudu Kolakoivć još razmišlja. Ne zna, kaže na što bi se točno žalila.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više