Smatra da SDP treba i može bolje, da treba promjene, te da svaki član stranke, od baze do uistinu svakog člana, moraju biti uključeni u odlučivanje o pravilima igre u stranci, u kadrovsku politiku, jer, rekao je "nije jedan čovjek SDP".
Na pitanje može li se dogoditi da pod njegovim vodstvom SDP preuzme vlast u državi, Komadina odgovara: "Svašta se može dogoditi, ojačati i poboljšati".
Kontakte s MOST-om kaže, nema, ali ponavlja već ranije rečeno kako je MOST trenutno jedini dašak demokracije.
"Kad sklapate koalicije, prije svega morate razgovarati na bazi vjerodostojnosti, ljudi moraju imati povjerenje u vas. Naravno da u ovom trenutku, nakon teških riječi, da je to malo dalje, da su se razmijenile salve uvreda između jednih i drugih, ali mislim da je MOST trenutno jedini dašak demokracije i demokratičnosti u ovoj koaliciji i odupire se nekim neumnim rješenjima koja se nameću sa strane HDZ-a.
A hoće li unutarstranački izbori u SDP-u donijeti podjelu na ‘vaše’ i ‘naše’ Komadina kaže da je to moguće, no ipak se nada da do toga neće doći.
-Osnovni moto moje kampanje je "SDP smo svi mi", prema tome, moja osnovna poruka je okupljanje. Ne smijemo gubiti članove, ne smijemo gubiti biračku podršku. Znači da SDP mora biti faktor stabilnosti, a to moramo prije svega svjedočiti sami u stranci. Ovaj sustav- jedan član, jedan glas, je najdemokratskiji sustav do sada uveden u političke stranke, ali istina je – on nosi klicu podjela, pogotovo ako se navijači previše zaigraju. Na nama kandidatima, Milanoviću, Polovini i meni je da se podjele ne dogode. Sutra ćemo zajednički sjediti i raditi, kaže Komadina.
Je li mu karlovački SDP najavio potporu, Komadina obrazlaže svoj stav:
-Zamolio sam naše organizacije, pogotovo čelnike da ne traže izjašnjavanje organizacije i organa stranke jer je to u potpunoj koliziji sa sustavom- jedan član jedan glas. Ljudi će sami birati na biralištima i mislim da raditi pritisak na članove stranke nije u redu. S druge strane, svaki se pojedinac ima pravo izjasniti ako želi, ali nije dobro ako se čelni ljudi organizacija izjašnjavaju; može im se dogoditi da im se organizacija drugačije izjasni na glasanju.
Stranka je skup slobodnomislećih ljudi, a ne jedan pojedinac, kaže Komadina.