5C° Karlovac

4C° Duga Resa

3C° Ogulin

5C° Ozalj

Korak unatrag: Karlovčani kod kuće izgubili od Moslavine, ključ poraza vrlo slaba igra u obrani

Najbolji strijelac utakmice bio je Dominik Smojver s 10 pogodaka.

Nakon tri uzastopne pobjede, rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani napravili korak unazad u borbi za opstanak u Paket24 Premijer ligi. U utakmici 5. kola Lige za ostanak poraženi su od momčadi Moslavine rezultatom 31:30.

Vrlo slabo obrambeno izdanje domaće momčadi najveći je razlog večerašnjeg poraza. Prvo poluvrijeme dobili su sa četiri pogotka viška zahvaljujući efikasnoj igri u napadu, ali kad je, nakon 40. minute, napad počeo ‘kašljucati’, Kutinjani su malo po malo preuzimali konce igre u svoje ruke i na kraju došli do zaslužene pobjede.

U pogocima bogatom prvom dijelu Karlovac je poveo od početka i držao prednost. U 13. minuti, pogotkom Hrvojevića, došao je do +4 (8:4), a pet minuta kasnije Capan zabija za 11:6. Dodatni udarac domaćoj ionako klimavoj obrani dogodio se u 28. minuti. Frketić je zbog jednog vrlo grubog prekršaja dobio izravni crveni karton, no naši su rukometaši ipak poluvrijeme uspjeli privesti kraju s +4 (18:14).

Početkom drugog dijela Karlovčani ne koriste dva napada za odlazak na +6, potom Dominik Smojver ne zabija sedmerac, i to je bio samo uvod u ono što će se dogoditi u nastavku susreta. Do 40. minute i rezultata 22:18 domaći su držali +4, a onda su krenuli problemi. Kutinjani su zaigrali kvalitetnije u obrani, naši su zaredali s promašajima i tehničkim greškama i u 48. minuti na semaforu je 24:24. Golovima Rukavine i Domagoja Smojvera domaći odlaze na +2, ali samo zakratko. S tri pogotka u nizu Moslavina dolazi do prvog vodstva na utakmici (27:26). Nakon izjednačenja Dominika Smojvera, Prezelj je obranom ponudio svojoj momčadi priliku za novo vodstvo, koju je Bosiljevac u 56. minuti iskoristio (28:27). Međutim, kod 28:28 Rukavina gubi loptu i zarađuje isključenje, gosti zabijaju za 29:28, a nakon dvije uzastopne tehničke greške Karlovčana, odlaze na +3 (31:28) i osiguravaju pobjedu.

Dominik Smojver s 10 pogodaka bio je najefikasniji igrač utakmice, Hrvojević je dao 7, Rukavina 6, Bosiljevac 3, Domagoj Smojver 2, a Capan i Mrljak po 1 gol. Prezelj je upisao 11 obrana.

Unatoč porazu, Karlovac bi mogao ostati na 5. mjestu ljestvice sa 14 bodova, a u sljedećem kolu gostuje u Rijeci kod Zameta.