15C° Karlovac

14C° Duga Resa

13C° Ogulin

15C° Ozalj

Bahata i prepotentna Engleska, koja se uoči polufinala ismijavala s Hrvatskom, danas je u drugom razredu Lige nacija. Gdje je Hrvatska? Gospodo Englezi, na Final Fouru, među četiri najbolje europske momčadi Gospodo, ima li tko jači? Lekcija kakvu su Austrijanci dobili još jedino od Janice i Ivice Kostelić Manekenka smatra da mladoliki izgled duguje vegetarijanstvu koje prakticira od 13. godine. Dugi niz godina se pridržava 'dugine dijete' koja sadrži hranu u spektru duginih boja, od plave, do narančaste Američka manekenka (68) je otkrila tajnu dobrog izgleda: 'Budite zdravi, ali i živahni!' Vukovar je ovog vikenda bio domaćin devetom Memorijalnom nogometnom turniru Blago Zadro, a pobjednici su postali nogometaši Širokog Brijega. U finalnoj utakmici nije bilo golova, hrvatski prvoligaš Slaven Belupo i Široki Brijeg su odigrali 0-0, a nakon udaraca s bijele točke slavio je Široki Brijeg 6-5. U polufinalu je Široki Brijeg, pak, s 3-2 bio bolji od Osijeka. Osječki nogometaši su osvojili treće mjesto nakon što su slavili protiv hrvatskog drugoligaša Vukovara 1991 s minimalnih 1-0 uz pogodak Petra Brleka. Inače, Vukovar 1991 je u polufinalu ranije poražen od Slaven Belupa s 2-3. Nogometaši Širokog osvojili su Memorijalni turnir Blago Zadro Marcelo je prisilno izašao već u 18. minuti protiv Austrije, a ozlijedio je lijevi bedreni mišić. Udarac je doživjela Hrvatska, ali i Inter, koji će znatno oslabljeniji u utakmicu protiv španjolskog velikana Talijani: Brozovića neće biti 2 do 3 tjedna, propušta Barcu u LP-u

Sport TAEKWONDO Podijeli

Kristina Čerina srebrna na Multi europskom prvenstvu u Sofiji

Ovim plasmanom predstavnica karlovačkog kluba izborila je nastup na Europskom U21 prvenstvu u Švedskoj.

Tekvandoistica karlovačke Banije Pandas Kristina Čerina osvojila je srebrno odličje na 2. Multi europskom prvenstvu održanom u Sofiji u Bugarskoj.

Čerina je u kategoriji seniorki do 67 kg u prvom kolu pobijedila Ruskinju Olesiu Rubtsovu 19:9, a u četvrtfinalu Turkinju Busru Sultan Bilgili 44:6. Grčka predstavnica predala joj je polufinalni meč zbog ozljede, a onda je u finalu rezultatom 19:9 poražena od Ruskinje Margarite Blizniakove.

Ovim plasmanom Čerina je izborila nastup na Europskom U21 prvenstvu koje će se početkom rujna održati u Helsingborgu u Švedskoj pa je karlovački klub nastavio niz nastupa na svjetskim ili europskim prvenstvima započet 2011. godine.

Na natjecanju u Sofiji nastupilo je 1.815 sportaša svih dobnih skupina.

ATLETIKA

Seniori Karlovca sedmi u Kupu i ekipnom Prvenstvu Hrvatske, seniorke desete u Kupu