Kristina Vuković i Patricija Keča vodile ‘školarke’ do prvih proljetnih bodova
Kapetanica Vuković postigla je 14 pogodaka, a vratarka Keča upisala 15 obrana.
KARLOVAC – Do prvih proljetnih bodova došle su rukometašice Škole rukometa Karlovac danas u Sportskoj dvorani. U utakmici 16. kola Druge hrvatske lige Zapad nadigrale su posljednjeplasiranu ekipu Rovinja rezultatom 27:23.
Nakon teškog rasporeda i četiri uzastopna poraza, karlovačkim je rukometašicama kao naručen došao dvoboj s posljednjeplasiranim Rovinjankama, najslabijom ekipom lige. Jer ni danas nisu oduševile igrom, ponovo su puno griješile i bile brzoplete, ali skromne gošće to nisu kaznile. U domaćem sastavu svakako treba istaknuti kapetanicu Kristinu Vuković, koja je sa čak 14 pogodaka vukla svoju ekipu do pobjede, kao i vratarku Patriciju Keča, koja je upisala 15 obrana.
Velika je bila želja u redovima Karlovčanki da se što prije rezultatski odvoje i odvedu utakmicu u mirne vode. Ali, zbog toga su bile prilično brzoplete u napadu, napravile dosta grešaka pa su gošće držale rezultatski priključak do 7:6. Tek tada su domaće uspjele spojiti nekoliko uspješnih obrana i realiziranih napada, napraviti seriju 5:0 i pogotkom Vuković u 19. minuti pobjeći na 12:6. Stečenu prednost sačuvale su do poluvremena i otišle na odmor sa 16:11.
U nastavku su bez problema održavale sigurnu prednost sve do zadnjih desetak minuta susreta. Tada su ponovo zaredale s greškama i dale priliku Rovinjankama da se u 49. minuti primaknu na 23:19. Gošće su na -4 bile i pri rezultatu 24:20, ali onda su Karlovčanke s tri uzastopna pogotka digle vodstvo na 27:20, a Rovinjanke u završnici ublažile poraz.
Kristina Vuković sa 14 pogodaka bila je prvo ime domaće ekipe, Stepić je dala 5, Kučinić 4, a Petra Bačić i Medved po 2 gola.
Karlovčanke će zadržati 8. mjesto ljestvice s 13 bodova, a u sljedećem kolu gostuju u Labinu kod ekipe Rudara.