5C° Ogulin

5C° Ozalj

5C° Slunj

Kup: Karlovac očekivano lako prošao Dubovac-Gazu, Ogulin izbacio Gospićane

Bruno Horvat sa 6 i Luka Kordić sa 7 pogodaka bili su najefikasniji u karlovačkom gradskom dvoboju, dok je Ogulince do pobjede nad Gospićem predvodio David Stipetić sa 14 golova.

KARLOVAC, OGULIN – Rukometaši Karlovca u gradskom dvoboju 1. kola Kupa regije Zapad uvjerljivo su nadigrali momčad Dubovca-Gaze rezultatom 40:25, a u daljnje natjecanje plasirao se i Ogulin, koji je na svom parketu pobijedio Gospić 42:31.

Gradski dvoboj Dubovca-Gaze i Karlovca protekao je u gotovo revijalnom tonu jer je ove sezone razlika u kvaliteti u korist prvoligaša toliko izražena, da je susret i jednima i drugima zapravo poslužio kao priprema za prvenstvene oglede koji ih očekuju za vikend. Momčad trenerice Tatjane Rašić već je u uvodnom razdoblju utakmice stvorila osjetnu razliku pa je nestalo bilo kakve neizvjesnosti, a oba trenera dala su priliku gotovo svim igračima. Kod Karlovca nije bilo Begića i Radočaja, a kod Dubovca-Gaze Benčana, Ivana Belavića i Šagovca.

Već početkom 10. minute Karlovac je vodio 10:3, a na poluvrijeme je otišao s +10 (20:10). Opušteniji ulazak prvoligaša u nastavak susreta Dubovac-Gaza je iskoristila i sa četiri pogotka u nizu smanjila na 20:14, no igrači trenerice Rašić potom su ponovo zaigrali ozbiljnije i u 45. minuti dignuli prednost na +12 (31:19). Do kraja utakmice ostalo je samo pitanje s koliko pogodaka razlike će Karlovac slaviti.

Bruno Horvat sa 6 pogodaka predvodio je listu strijelaca Karlovca, Bosiljevac je dao 5, Hrvojević 4, Capan, Frketić, Makarun i Magdić po 3, Janjanin, Baršić, Bačić, Mrljak, Crnković i Dominik Smojver po 2, a Domagoj Smojver 1 gol. Glumac je ubilježio 10, a Domjančić 9 obrana. Kod Dubovca-Gaze najefikasniji je bio Luka Kordić sa 7 pogodaka, Boljkovac je dao 4, Mandić 3, Matija Belavić, Ćelić, Bajrić i Gojsović po 2, a Luketić, Marić i Cvitanović po 1 gol. Horvat je upisao 12 obrana.

Ogulinci uzvratili Gospićanima za nedavni prvenstveni poraz

Ogulinci su večeras na svom parketu uzvratili Gospićanima za nedavni prvenstveni poraz. Bila je to ponovo utakmica s jako puno pogodaka, u kojoj su obrane bile slabiji dio obje momčadi, a ovog puta momčad trenera Tihomira Kosanovića bila je bolja i zasluženo prošla u daljnje natjecanje. Domaći su nastupili bez Gašija, Vučića, Puškarića i Kučinića, a gosti su nastupili u kombiniranom pomlađenom sastavu.

U prvih petnaestak minuta momčadi su se smjenjivale u vodstvu, a onda su gosti poveli 10:7. Ogulinci su serijom 5:1 preokrenuli na 12:11 i na poluvrijeme otišli s +2 (14:12). S nova dva pogotka početkom nastavka domaći su se odvojili na 16:12 i usmjerili utakmicu na svoj mlin. Gospićani su se do 40. minute još nekako držali na 4-5 pogotka zaostatka, no tada su Ogulinci napravili 4:1, odlijepili se u 43. minuti na 28:20 i prelomili susret u svoju korist.

David Stipetić sa 14 pogodaka bio je prvo ime domaćeg sastava, Turković je dao 9, Andrija Poljak 7, Cipek i Porubić po 4, Alen Stipetić 2, a Drašković i Denis Stipetić po 1 gol.

Dominacija Ogulinki: Barbara Žilić i Marija Paušić najbolji ženski par Karlovačke županije