15C° Ogulin

14C° Ozalj

13C° Slunj

Sport KICKBOXING Podijeli

Lara Mihalić i Iva Vrbanić zlatne na Svjetskom kupu u Budimpešti, Puljak i Anzić srebrni

Mihalić je do zlata došla s tri pobjede, a Vrbanić s dvije.

Lara Mihalić i Iva Vrbanić, članice Kickboxing kluba Tigar, osvojile su zlatne medalje na Svjetskom kupu u Budimpešti, dok su njihovi klupski kolege Roka Puljak i Ivano Anzić bili srebrni.

Mihalić je do zlatne medalje došla u point fightingu, u kategoriji juniorki do 70 kg. U konkurenciji 9 natjecateljica, u prvom je kolu bila slobodna, potom je u četvrtfinalu pobijedila Njemicu Julie Strietzel 11:3, u polufinalu još jednu predstavnicu Njemačke Annu Lenu Heinrich 14:8, a u finalu Slovenku Alinu Brdar rezultatom 15:5. Vrbanić je nastupila u kategoriji djevojčica do 33 kg u point fightingu, u konkurenciji 4 natjecateljice. U polufinalu je slavila nad Mađaricom Florom Szeketes 15:5, a u finalu nad Ukrajinkom Yevheniom Konovalenko 28:22, u vrlo uzbudljivoj završnici, u kojoj je nadoknadila zaostatak 12:4 iz prve runde.

U point fightingu, u kategoriji starijih kadetkinja do 65 kg, u konkurenciji 10 borkinja, Puljak je u četvrtfinalu pobijedila Mađaricu Iringo Koszti 5:2, u polufinalu Talijanku Alessiu Suka 5:3, a u finalu je poražena od Bugarke Kaline Boyadzieve rezultatom 6:0. Anzić je u point fightingu, u kategoriji dječaka do 36 kg, među petero boraca, u prvom kolu bio slobodan, u polufinalu je bio bolji od Bugara Tsvetana Andreeva 13:3, a u finalu upisao poraz od Čeha Adama Vojteka rezultatom 7:4.

Na natjecanju u Budimpešti ukupno je nastupilo 3.040 boraca iz 45 država.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu