27C° Ogulin

27C° Ozalj

28C° Slunj

Sport ATLETIKA Podijeli

Likina Amebaw iz Etiopije i Dieudonne Nsengiyumva iz Burundija pobjednici elitne utrke 9. Karlovačkog cenera

U utrci građana na 10 kilometara slavili su Slovenka Anja Fink i njezin sunarodnjak Aleš Lindič.

KARLOVAC – Likina Amebaw iz Etiopije i Dieudonne Nsengiyumva iz Burundija pobjednici su elitne utrke 9. Karlovačkog cenera, koja se sinoć trčala ulicama Karlovca.

Etiopljanku Amebaw organizatori su predstavili kao jedno od najjačih imena koje je trčalo u Karlovcu. Slavila je u travnju u Potrugalu na jednom od najjačih svjetskih cross utrka i sinoć opravdala status favoritkinje. Pobijedila je u ženskoj konkurenciji s vremenom 33:07, no nije uspjela srušiti rekord staze. Hanne Verbruggen iz Belgije je bila drugoplasirana s 24 sekunde zaostatka, dok je broncu dohvatila Susan Chembai Aramisi iz Kenije s 38 sekundi zaostatka za pobjednicom. Najbolja hrvatska predstavnica bila je Tea Faber iz Atletskofg kluba Dubrovnik na 6. mjestu.

Kod muških je prvi ciljem protrčao Dieudonne Nsengiyumva iz Burundija s vremenom 29:09. Srebro je osvojio Dicskon Simba Nyakundi iz Kenije s 15 sekundi slabijim vremenom, a broncu Nicolas Navarro iz Francuske s 29 sekundi zaostatka za pobjednikom. Petar Bratulić na 7. mjestu bio je najbolji hrvatski predstavnik.

Zlata u utrci građana otišla u Sloveniju

U glavnu utrku građana startalo je 655 trkačica i trkača. U konkurenciji žena pobijedila je Slovenka Anja Fink s vremenom 35:12, ispred Simone Jambrošić iz Atletskog kluba Varaždin (37:30) i Ljiljane Mišlov Brkić iz Atletskog kluba Fortius (40:34). I u muškoj konkurenciji zlato je otišlo u Sloveniju. Slavio je Aleš Lindič iz Atletskog kluba Krka iz Novog Mesta s vremenom 34:43, ispred Gordana Petkovića iz zagrebačke Mladosti (35:03) i trećeplasiranog Francuza Felixa Rodriguesa (35:34).

Nastupila je i 41 štafeta. Kod ženskih su pobijedile Fit cure (Maja Prahin-Hotko, Magdalena Čujko, Helena Gleđa), ispred Ka Tima 1 (Nika Jagodić, Dora Kralj, Barbara Šabanagić) i Akademije trčanja Slavko Petrović 7 (Jelena Kobasić, Nika Kobasić, Eva Jakšić), a kod muških Noćna 10ka Zagreb (Josip Oulovsky, Domagoj Buzjak, Ante Živković), ispred AK Zaprešić (Ivica Gelo, Damir Cesar, Dražen Dinjar) i PP bara Duga Resa (Oliver Mance, Perica Brbot, Marko Pušić). U žensko-muškim štafetama najbolja je bila Akademija trčanja Slavko Petrović 8 (Matea Petrović, Zoran Kljajić, Marija Primorac), ispred Bataka (Tanja Ćurić, Krešimir Kroflin, Barbara Fumić) i Run.Hr (Kruno Jugović, Zvjezdana Pletikosa, Irena Blažinčić), a kod muško-ženskih Riječki bunker (Flavio Mendiković, Ksenija Vizintin, Igor Miličić), ispred Fit ekipe (Darko Štrobilius, Kristina Medja, Goran Ujević) i Ocelota (Maja Milovanović, Jakov Katić, Eric Liković).

Fotogaleriju s elitne i glavne utrke pogledajte na RM Sport.