24C° Ogulin

25C° Ozalj

24C° Slunj

Sport ATLETIKA Podijeli

Lucija Marinković srebrna i brončana, bronce osvojile i Lara Čadonić i štafeta mlađih kadetkinja KA-tima

Na prvenstvu su nastupili i članovi Atletskog kluba Karlovac, no nisu uspjeli dohvatiti medalju.

Srebro i tri bronce osvojile su mlade atletičarke karlovačkog KA-tima na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete i mlađe kadete održanom jučer i danas u Varaždinu.

Srebrnu medalju izborila je Lucija Marinković na 400 metara za mlađe kadetkinje, u konkurenciji čak 51 atletičarke. Ostvarila je vrijeme 1:01.84, a brža od nje bila je samo Tija Petrinec iz kutinske Moslavine, koja je pobijedila s rezultatom 1:00.29.

Marinković je srebru dodala i broncu na 200 metara za mlađe kadetkinje. Tu dionicu, u konkurenciji 75 natjecateljica, istrčala je u vremenu 27.18, a bolje od nje bile su Tija Petrinec iz kutinske Moslavine (26.81) i Dora Lovrinović iz Koprivnice (27.12). Broncu je osvojila i Lara Čadonić na 100 metara s preponama za kadetkinje. U konkurenciji 12 atletičarki ostvarila je vrijeme 15.32 i osvojila 3. mjesto, iza Josipe Klišanin iz zagrebačke Mladosti (14.81) i Tine Polić iz Zagreba (15.24). Treću broncu za karlovački klub donijela je štafeta mlađih kadetkinja na 4 x 200 metara u sastavu Tina Vuletić, Mia Sabolić, Nina Malobabić i Lucija Marinković. Istrčale su stazu za 1:52.40, a brže od njih bile su štafete splitskog ASK-a (1:50.99) i zadarskog Fortiusa (1:51.30).

Na korak do medalje bila je Nina Malobabić na 60 metara za mlađe kadetkinje, no zauzela je 4. mjesto.

Vojnić ’95 u prijateljskom dvoboju u Zvečaju nadigrao županijskog ligaša Mrežnicu