Skini našu aplikaciju

Slušaj i gledaj online

  • weather-image

    2C° Karlovac

  • weather-image

    2C° Duga Resa

  • weather-image

    6C° Ogulin

  • weather-image

    1C° Ozalj

  • weather-image

    3C° Slunj

Sport TAEKWONDO Podijeli

Lucio Matuzić juniorski, Oscar Kovačić kadetski prvak Hrvatske, zlato i Mihaelu Močilcu u para tehničkim formama

Srebrnu medalju osvojio je Petar Fičko iz Banije Pandas, a brončane Leona Grubiša i Ivan Klarić iz Prane, Marija Krznarić iz Ogulina, Đorđe Bunčić i Ahmad Abdo iz Karlovca te Marko Fičko iz Banije Pandas.

Tri zlatne, dvije srebrne i šest brončanih medalja osvojili su naši županijski tekvandoisti na Prvenstvu Hrvatske za kadete i juniore te 4. Para taekwondo Prvenstvu Hrvatske održanima proteklog vikenda u Zaprešiću. Sva tri naslova državnih prvaka otišla su u Taekwondo klub Prana – Luciu Matuziću kod juniora, Oscaru Kovačiću kod kadeta te Mihaelu Močilcu u para tehničkim formama.

Matuzić je do najsjajnijeg odličja došao u kategoriji juniora do 48 kg, u konkurenciji još dvojice boraca. U polufinalu je uvjerljivo pobijedio Leona Mujkanovića iz Kondora 21:1, a u finalu također glatko Viga Matuku iz Cobre rezultatom 22:10. Njegov klupski kolega Kovačić popeo se na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja u kategoriji kadeta do 65 kg, u kojoj je nastupilo pet boraca. U četvrfinalu je bio slobodan, u polufinalu je slavio nad Vitom Šlogarom iz Susedgrad Sokola 33:2, a u finalu nad Lucijanom Kompesom iz Velike Gorice rezultatom 26:5. Ostvarenim uspjehom Kovačić se plasirao u sastav reprezentacije i osigurao nastup na predstojećem Europskom prvenstvu.

Močilac je zlatno odličje osvojio u tehničkim formama u kategoriji P30 do 15 godina na 4. Para taekwondo Prvenstvu Hrvatske, koje je bilo kriterijsko natjecanje Hrvatskog parataekwondo saveza i kategorizacijsko natjecanje Hrvatskog paraolimpijskog odbora za ostvarenje bodovne norme za nastup na Svjetskom prvenstvu u Kini. Bio je jedini natjecatelj u spomenutoj kategoriji, no prikazao je kvalitetnu izvedbu.

Srebro je izborio Petar Fičko iz Banije Pandas u kategoriji juniora do 55 kg. U konkurenciji 10 boraca u osmini finala je bio slobodan, u četvrtfinalu je bio bolji od Antonia Draguna iz Jastreba 14:8, u polufinalu od Ivana Varge iz Iona 18:3, no u finalu je poražen od Frana Serera iz Iona rezultatom 11:3. Isti plasman ostvario je Karlovčanin Matija Pahanić, član zagrebačkog Kukkiwona, na 4. Para taekwondo Prvenstvu Hrvatske, u kategoriji P20 15-30 godina, u konkurenciji još trojice natjecatelja.

Brončana odličja dohvatili su Leona Grubiša iz Prane kod juniorki do 46 kg, u konkurenciji šest natjecateljica (u četvrtfinalu slobodna, u polufinale poraz od Ene Grubšić iz Marjan 19:2), Marija Krznarić iz Ogulina kod juniorki preko 68 kg, u konkurenciji osam natjecateljica (u četvrtfinalu pobjeda nad Barbarom Slišković iz Zaprešića 18:7, u polufinalu poraz od Nikoline Mesić iz Jastreba 2:1), Ivan Klarić iz Prane kod juniora do 51 kg u konkurenciji četvero boraca (poraz u polufinalu od Darka Kobešćaka Ozimeca iz Susedgrad Sokola 24:16), Đorđe Bunčić iz Karlovca kod juniora do 68 kg u konkurenciji 11 boraca (slobodan u osmini finala, pobjeda u četvrtfinalu nad Rokom Šolićem iz Gusara 31:11, poraz u polufinalu od Grga Dugača iz Oriona 23:3), njegov klupski kolega Ahmad Abdo kod kadeta do 33 kg u konkurenciji četvoro boraca (poraz u polufinalu od Viljema Bezjaka iz ST Kwan 27:4) te Marko Fičko iz Banije Pandas kod kadeta do 41 kg u konkurenciji devetoro natjecatelja (u osmini finala slobodan, u četvrtfinalu pobjeda nad Patrikom Božićem iz Osvita zlatnim bodom, u polufinalu poraz od Patrika Hajdukovića iz Foxa 20:14).

Još su nastupili Magdalena Ljubić (juniorke do 46 kg – poraz u četvrtfinalu) Mohammed Al Fahel (juniori do 55 kg – poraz u četvrtfinalu), Dorijan Barukčić (juniori do 68 kg – poraz u četvrtfinalu), Muhammed Khalaf (kadeti do 37 kg – poraz u osmini finala), Luka Marković (kadeti preko 65 kg – poraz u četvrtfinalu), Patricija Pahanić (kadetkinje do 44 kg – poraz u osmini finala), Lea Oparnica (kadetkinje do 47 kg – poraz u osmini finala), Ester Mrzljak (kadetkinje do 51 kg – poraz u šesnaestini finala), Dalija Bunčić (kadetkinje do 55 kg – poraz u četvrtfinalu) i Tina Franjković (kadetkinje preko 59 kg – poraz u osmini finala) iz Karlovca, Josip Šnajder (juniori do 55 kg – poraz u osmini finala) i Antonijo Šnajder (kadeti do 49 kg – poraz u četvrtfinalu) iz Ogulina, Martin Štefanac (juniori do 68 kg – poraz u četvrtfinalu), Ivan Latković (juniori do 73 kg – poraz u četvrtfinalu), Gabrijela Fehervari (juniorke do 49 kg – poraz u četvrtfinalu), Aleksandra Macut (juniorke do 55 kg – poraz u osmini finala), Lara Tuškan (kadetkinje do 37 kg – poraz u četvrtfinalu) i Ema Brnardić (kadetkinje do 44 kg – poraz u osmini finala) iz Prane, te  Sara Pejnović (kadetkinje do 41 kg – poraz u četvrtfinalu), Magdalena Kolarić (kadetkinje do 44 kg – poraz u četvrtfinalu) i Nikolina Hrebac (kadetkinje do 51 kg – poraz u šesnaestini finala) iz Banije Pandas.

Pročitajte i ovo

KNJIGA O POVIJESTI

Predstavljena monografija “Stotridesetsedma”: Brigada koja je držala potez od Korane do Kupe