1C° Ogulin

2C° Ozalj

1C° Slunj

Lučko odnijelo bodove sa Čavleka i prekinulo pobjednički niz ‘plavo-bijelih’

Đukić i Sušilović nisu iskoristili dvije velike prilike za domaće, a Žabec je u 84. minuti pogodio za pobjedu gostiju.

KARLOVAC – Pobjednički niz nogometaša Karlovca 1919 u Trećoj hrvatskoj ligi Središte prekinut je danas na Čavlekovom stadionu. U utakmici 21. kola pobijedila ih je momčad Lučkog iz Zagreba rezultatom 1:0.

Nepisano nogometno pravilo ‘kad promašiš svoje prilike, onda te suparnik kazni’ zorno je danas potvrđeno i na ‘Čavleku’. U vrlo tvrdoj i čvrstoj utakmici s malo pravih prilika, u kojoj su obe momčadi igrale prilično oprezno i više pazile da ne prime pogodak, nego da ga postignu, domaći su stvorili dvije velike prilike i nisu ih realizirali, a Zagrepčani su iz svoje jedne jedine izgledne šanse došli do pobjede. Na karlovačkoj momčadi osjetio se umor od stalnog ritma igranja, nije bilo potrebne svježine, a posebno se to očitovalo u posljednjih dvadesetak minuta, kada su gosti preuzeli konce igre u svoje ruke, bili čvršći u duelima i na koncu došli do minimalne pobjede.

Treneru Sretenu Ćuku nedostajali su Bagarić i Mićunović, što je za domaće bio veliki hendikep. Prvi je izuzetno prodoran igrač, koji zna stvoriti višak i kojeg je vrlo teško zadržati u igri jedan na jedan, a drugi je poznat po svojim odličnim dubinskim pasovima, kojima izbacuje napadače u prilike za pogodak. U utakmicu je krenuo s Bermancem na vratima, Prpićem, Vratarićem, Knezovićem i Srpkom u zadnjoj liniji, Olmom, Marinićem i Mamićem u sredini te Čakarićem, Đukićem i Sušilovićem prema naprijed.

Prvu dobru situaciju stvorili su gosti u 7. minuti. Radić se probio po desnoj strani i dobro ubacio, no Ella je bio zamalo prenizak. U 14. minuti Sušilović je opalio s ruba kaznenog prostora, Čuljak je obranio, na odbijenu loptu ponovo je stigao Sušilović, ali novi njegov pokušaj Zagrepčani su blokirali. U 22. minuti Mamić je prošao po lijevoj strani i ubacio oštru prizemnu loptu pred gol, ali gosti su izbili u korner ispred natrčalog Đukića. Pet minuta kasnije Zagrepčani su zaprijetili iz kontre. Ella se oslobodio Vratarića i poslužio Vajdovčića, no njegov udarac domaći su uspjeli skrenuti u korner. Dvije minute nakon toga Puntar je krasno pucao iskosa s desne strane u suprotni Bermančev kut, no domaći vratar se još ljepše pružio i skrenuo udarac u novi korner. U 33. minuti ‘plavo-bijeli’ su imali prvu veliku priliku. Mamić je sjajnom okomitom loptom izbacio Đukića iza obrane gostiju, ovaj je pojurio sam prema Čuljku, no gostujući vratar odlično je reagirao i nogom obranio svoja vrata. U posljednjoj minuti prvog dijela Srpak je ubacio s lijeve strane, Đukić glavom loptu prenio do Čakarića, ovaj je lijevom nogom pucao u prvi kut, ali Čuljak je još jednom obranio.

Velika prilika Sušilovića pa pred kraj susreta ‘kazna’ Žabeca

Odmah u trećoj minuti nastavka Karlovac 1919 je imao drugu veliku priliku. Mamić je ponovo dao odličnu okomitu loptu, Sušilović se oslobodio svog čuvara i krenuo sam prema Čuljku, no još jednom je vratar zagrebačke momčadi izašao kao pobjednik iz duela s karlovačkim napadačima. U 54. minuti, nakon ubačaja iz kuta, stvorila se gužva u kaznenom prostoru Lučkog, Đukić je nadvisio Čuljka i uputio loptu prema mreži, no gosti su izbili s gol-linije. Odmah u sljedećoj minuti Vajdovčić je probio lijevu stranu i dao povratnu loptu za Žabeca, ali domaći su uspjeli blokirati njegov udarac. U 58. minuti Soldo i Pamić su ušli umjesto Đukića i Mamića, a u sljedećoj je Žabec ponovo zaprijetio domaćim vratima, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora Bermanec je obranio. Karlovac 1919 je počeo padati snagom, gosti su sve češće imali loptu u nogama i dobivali duele pa je Ćuk u 74. minuti izvadio iz igre Sušilovića i Srpka, a uveo Pahanića i Kelavu. Dvije minute kasnije, nakon Pamićevog ubačaja iz kuta, Soldo je dobro pucao glavom, ali Čuljak je obranio. Na odbijenu loptu krenuo je Knezović, no zagrebački vratar uspio se pridići, prije doći do lopte i otkloniti opasnost. I onda u 84. minuti ‘plavo-bijeli’ su izgubili jednu loptu na svojoj polovici, uslijedilo je ‘podvaljivanje’ iza obrane za Žabeca, koji je, za razliku od karlovačkih napadača, smjestio loptu u mrežu za 0:1. U 88. minuti Pribanić je zamijenio Olma, a minutu kasnije Pamić je pokušao iz slobodnog udarca s 22-23 metra, no pucao je preko grede.

Karlovac 1919 u sljedećem kolu, u nedjelju, gostuje kod momčadi Dugog Sela.