25C° Duga Resa

24C° Ogulin

25C° Ozalj

25C° Slunj

Lučko poraženo u Vrapču, Ribar i Pausić vratili Karlovac 1919 u borbu za 3. mjesto

Ivor Ribar bio je strijelac za domaće u 71. i 79., a Borna Pausić u 84. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 32. kola Treće hrvatske lige Središte, nadigrali posljednjeplasiranu momčad Ponikvi rezultatom 3:1.

‘Plavo-bijelima’ je povratak u borbu za 3. mjesto omogućio poraz Lučkog na gostovanju kod Vrapča. Iako su ostali na petoj poziciji, dva kola prije kraja sezone zaostaju tri boda za Trnjem, a jedan za momčadi Lučkog. A do pobjede nad ‘fenjerašem’ nisu došli lako. Gosti su se predstavili u puno boljem svjetlu od petrinjske Mladosti, dobro su se branili i prijetili iz protunapada, a domaći su večeras bili dosta nedorečeni. Igrali su prilično rastrgano, nisu mogli spojiti tri-četiri točna dodavanja u nizu i otpor gostiju slomili su tek u posljednjih dvadeset minuta.

Laštro, Sušilović, Mamić, Knezović i Pribanić izostali su danas iz kadra pa se Pamić odlučio na postavu s trojicom u zadnjoj liniji. Gudelj je bio na vratima, Olmo, Pausić i Ptiček odostraga, Ribar, Zavalić, Marinić i Pamić u sredini, a Čakarić, Matyazh i Mišćin prema naprijed.

U 11. minuti, nakon ubačaja Pamića, Brcko je nespretno reagirao i umalo pogodio vlastitu mrežu, a nakon ubačaja Pamića iz kuta, Pausić je pucao s desetak metara pored gola. Pet minuta kasnije zaprijetili su gosti preko Azizija iz slobodnog udarca s 27-28 metara, ali Gudelj je odbio loptu u korner. U 20. minuti Pamić je ponovo ubacio iz kuta, a Pausić glavom tukao preko gola, a neprecizan je bio i udarac glavom Matyazha u 29. minuti nakon ubačaja Pamića s desne strane. Tri minute kasnije Mišćin se našao u velikoj prilici. Ubacili su domaći s lijeve strane, netko je glavom spustio loptu za mladog napadača, no on je sa 7-8 metara u padu pucao pored vratnice. U 38. minuti Dadić je iz teške pozicije iskosa pogodio vanjski dio mreže Gudeljevih vratiju, a zadnju prijetnju u prvom dijelu ubilježili smo u 43. minuti, kada je Pamić tukao iz slobodnog udarca iskosa s ruba kaznenog prostora, no Bermanec je obranio.

U poluvremenu je u svlačionici ostao Mišćin, a njegovo je mjesto na travnjaku zauzeo Medynskyy. Novu veliku priliku Karlovac 1919 je imao u 51. minuti, kada je Matyazh glavom uposlio Čakarića, ovaj izbio sam pred Bermanca, no gostujući se vratar još jednom iskazao. U 62. minuti domaći su povukli kontru, Čakarić je ubacio s desne strane, Matyazh zamalo zakasnio, a ispred Medynskog su gosti izbili loptu u korner. Četiri minute kasnije Olmo je pucao glavom preko gola nakon ubačaja Pamića iz kornera, a onda je u 71. minuti Karlovac 1919 ipak uspio ‘probiti’ goste. Medynskyy je ubacio s lijeve strane, a Ivor Ribar utrčao u kazneni prostor i krasno iz prve nogom pogodio mrežu. Osam minuta kasnije vidjeli smo ‘reprizu’ prvog pogotka. Marinić je ubacio s lijeve strane, a Ribar utrčao ispred svog čuvara i nogom pogodio prvi Bermančev kut za 2:0. U 84. minuti na naplatu su došli i brojni domaći ubačaji iz kuta. Pamić je zavrnuo pred gol, a Borna Pausić pogodio glavom za 3:0. Samo minutu kasnije Dadić je iz odlične situacije snažno pucao preko gola, no u 86. minuti gosti su ipak uspjeli postići počasni pogodak. Ubačaj s desne strane Vlado Berić glavom je smjestio iza leđa Gudelja. Tri minute kasnije umalo su Ponikve došle do novog gola. Prenkpalaj je povukao loptu par koraka i onda opalio s 27-28 metara, a Gudelja je spasila vratnica. U posljednjoj minuti Siljan i Kćira zamijenili su Marinića i Matyazha.

U pretposljednjem kolu, već u subotu, Karlovac 1919 gostuje kod drugoplasirane momčadi Dugog Sela.