12C° Ozalj

Luka Čakarić donio Karlovcu 1919 sva tri boda na gostovanju kod Ponikvi

Pogodak vrijedan sva tri boda Čakarić je postigao u 66. minuti na asistenciju Sušilovića.

Pogotkom Luke Čakarića nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u utakmici 18. kola Treće hrvatske lige Središte, prvog u proljetnom dijelu sezone, slavili nad domaćim Ponikvama rezultatom 1:0 i upisali petu ovosezonsku pobjedu.

U vrlo teškoj rovovskoj borbi, taktički prilično zahtjevnoj utakmici, ‘plavo-bijeli’ su zasluženo došli do punog plijena. Gledajući svih 90 minuta bili su nešto bolji protivnik, a stasiti domaći igrači najviše su prijetili iz prekida. Međutim, danas je, za razliku od dvoboja s Bistrom, karlovačka obrana odlično odradila svoj posao, dobro reagirala u svim tim poluprijetnjama Zagrepčana i sačuvala svoju mrežu netaknutom. Karlovčani su po neravnom terenu uspjeli pripremiti više prigoda, a da su bili malo koncentriraniji u završnici, mogli su doći i do izraženije pobjede.

U odnosu na prošlotjedni ogled u Donjoj Bistri, trener Ćuk odlučio se za tri promjene u početnom sastavu. Bermanec je krenuo na vratima, uz Basara i Pausića u zadnju su liniju ušli Knezović i Srpak, ozlijeđenog Olma je u sredini zamijenio Mićunović, kojem su pomagali Marinić i Mamić, a prema naprije je ostala ista trojka Bagarić – Đukić – Sušilović.

U prvom poluvremenu, prilično siromašnom prilikama, Karlovac 1919 je zaprijetio u 4. minuti preko Sušilovića, ali njegov prizemni udarac iskosa s lijeve strane Orlović je odbio u korner. U 23. minuti Sušilović se izborio je za loptu kod korner linije, odigrao povratnu, ali domaća obrana otklonila je opasnost ispred Mamića. U 34. minuti Brajko je dobro prošao po desnoj strani i ubacio pred vrata, ali na drugoj vratnici nije bilo nikog od domaćih pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Da će u ovom dvoboju nastojati doći do bodova, Karlovac 1919 je najavio već u drugoj minuti nastavka, kad je Mamić nanizao trojicu igrača i ubacio za Đukića, no ovaj je zamalo zakasnio na ubačaj. Četiri minute kasnije Štimac je za domaće pokušao s dvadesetak metara, ali lopta je otišla preko gola. U 60. minuti Čakarić je ušao umjesto Đukića, a Mićunović je dugom loptom uposlio Bagarića, koji je dao odličnu povratnu za Sušilovića na visinu bijele točke, no njegov udarac završio je u bloku. U 65. minuti Marinić je okušao udarac s ruba kaznenog prostora, ali nije bio precizan, a u sljedećoj Karlovac 1919 je došao do pobjedničkog pogotka. Mićunović je dao loptu u prostor za Sušilovića, ovaj je prošao po desnoj strani i dao povratnu za Luku Čakarića, koji je s desetak metara pogodio kut nemoćnog Orlovića za 0:1. Do kraja susreta više nije bilo izrazitih prilika, ‘plavo-bijeli’ su sačuvali vodstvo i došli do vrlo vrijedna tri boda. U 85. minuti Soldo je zamijenio Bagarića, a u sudačkoj nadoknadi Kelava i Prpić su ušli umjesto Sušilovića i Mamića.

Karlovac 1919 u srijedu u Petrinji igra odgođenu utakmicu s domaćom Mladosti.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom