-2C° Ozalj

-2C° Slunj

Sport KUGLANJE Podijeli

Maksimalni porazi Korane i Rakovice na teškim gostovanjima u Otočcu i Trilju

Naši županijski predstavnici u današnjim dvobojima nisu uspjeli osvojiti niti poena.

Osmo kolo Prve B hrvatske lige Jug za kuglače, pretposljednje u jesenskom dijelu sezone, bilo je vrlo neuspješno za naše županijske predstavnike, koji su na teškim gostovanjima u Otočcu i Trilju doživjeli maksimalne poraze.

Korana je Otočcu poražena od vodeće momčadi Velebita rezultatom 8:0 (3628:3234). Potpuno nemoćni bili su Slunjani protiv uvjerljivo najbolje ekipe lige, koja je na vrhu ljestvice s maksimalnim učinkom. Već nakon prvog bloka domaći su poveli 3:0 uz čak 198 čunjeva viška pa je susret praktički bio riješen, a niti u nastavku igrači slunjske momčadi nisu uspjeli doći niti do utješnog poena.

Ništa bolje nisu prošli Rakovičani, koji su Trilju izgubili od domaće momčadi Bojovnika također s 8:0 (3446:3104). Iako su Jure Bićanić i Rapaić izborili dva seta protiv svojih suparnika, nisu uspjeli doći do poena, pa su nakon prva dva bloka Triljani poveli 4:0 uz 166 čunjeva viška. U posljednjem bloku domaći su glatko došli do još dva poena i potvrdili uvjerljivu pobjedu.

Nakon 8. kola Korana je pala na 7. mjesto sa 6 bodova, a Rakovica ostala posljednjeplasirana s 3 boda. U posljednjem jesenskom kolu Slunjani dočekuju osmoplasiranu Istru, a Rakovičani šestoplasiranu Mlaku.

‘Plavo-bijeli’ u nedjelju putuju na pripreme u Medulin, nastupit će na tamošnjem međunarodnom turniru