Radio Mrežnica
Podijeli

Mandić: Karlovački psi ostaju u Karlovcu

– Klub vijećnika HDZ-HSS-HSLS sinoć je odlučio da neće prihvatiti točku o skloništu kako je predlaže gradonačelnik već ćemo ići s amandmanom da se ne prihvati niti jedna ponuda tvrtki koje su se javile na natječaju iako je on proveden po zakonu, kao što je to i postupak gradonačelnika koji je točku stavio na sjednicu, rekao je jutros u izjavi novinarima predsjednik Gradskog vijeća Damir Mandić.

Raspisat će se novi natječaj, ali Mandić kaže da će to vjerojatno pričekati donošenje izmjena Zakona o zaštiti životinja koji je u pripremi.

Do tada će o karlovačkim psima i dalje brinuti higijeničarska služba iz Utinje, ali i brojni volonteri bez kojih, naglasio je i Mandić, ova cijela priča ne bi bila potpuna. Zato je Mandić pozvao sve udruge da aktivno sudjeluju u kreiranju novog natječaja kako bi se iskristaliziralo što se želi dobiti u Karlovcu po pitanju skrbi o životinjama, ali isto tako kako Grad ne bi ostao usamljen u toj brizi.

U zadnjih deset godina Grad Karlovac je za sklonište za životinje izdvojio 8 milijuna kuna, a samo u zadnje četiri godine taj je iznos tri milijuna kuna.

Sjednica Gradskog vijeća je sutra, a HDZ očekuje da će njihov amandman biti prihvaćen jednoglasno.

Na pitanje postoji li mogućnost da se formira županijsko slonište za životinje, Mandić odgovara potvrdno naglasivši da je Karlovac jedini u Karlovačkoj županiji koji skrb o napuštenim životinjama ima organiziranu na ovaj način. – Ukoliko i drugi gradovi i općine pokažu interes, zašto ne, to je jedna od opcija, dodao je

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više