23C° Ogulin

24C° Ozalj

25C° Slunj

Marsonia preokretom u nastavku izbacila Karlovac 1919 iz Hrvatskog kupa

‘Plavo-bijeli’ su poveli sjajnim pogotkom Sušilovića iz slobodnog udarca s 35 metara, no Brođani su u nastavku uspjeli okrenuti rezultat i slaviti 2:1.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 nisu uspjeli preskočiti prvu prepreku u Hrvatskom kupu. Večeras su na Čavekovom stadionu, u utakmici pretkola, poraženi od trećeligaša Marsonije iz Slavonskog Broda s 2:1 i završili natjecanje.

Gosti su, gledajući svih 90 minuta igre, bili nešto bolji suparnik i zasluženo pobijedili. Imali su više loptu u nogama, stvorili više prilika, dok su domaći imali samo dvije poluprilike, a vodeći pogodak postigli su nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca Kristijana Sušilovića.

Marsonia je zaprijetila već u 6. minuti preko Sivrića, no Demirović je obranio, a novu priliku imala je u 24. minuti, ali je udarac Bundavice otišao pored vratnice. Lucijanićeva momčad prvi pokušaj ubilježila je tek u 34. minuti, ali slabašan udarac Sušilovića s ruba kaznenog prostora vratar Memović zaustavio je bez većih problema. Šest minuta kasnije Gudelj je pobjegao domaćoj obrani, sjurio se prema Demiroviću, ali su ga ‘plavo-bijeli’ sustigli u posljednji trenutak i blokirali udarac. I kada smo pomislili da će prvo poluvrijeme završiti bez pogodaka, Karlovac 1919 je neočekivano poveo. Mamić je izborio slobodan udarac na 35 metara od gostujućeg gola po sredini, a Sušilović silovito opalio nisku lelujavu loptu, koja je prevarila vratara Memovića i odsjela u mreži.

Preokret gostiju u nastavku utakmice

Nakon dvije minute igre u nastavku Mićunović je imao dobru priliku. Natrčao je na povratnu loptu, dobro pucao, ali je Memović ovog puta bio na visini zadatka. I onda su u 55. minuti Brođani poravnali. Nakon udarca iz kuta s desne strane kapetan Marko Čanić najviše je skočio i glavom probio nemoćnog Demirovića. Šest minuta kasnije domaći su imali izglednu situaciju za novo vodstvo. Pausić je dubinskom loptom pronašao Mamića, ovaj se othrvao gostujućem braniču, ali više nije imao snage za opasniji udarac pa je Memović obranio. U 70. minuti Marsonia je stigla do pobjedničkog pogotka. Ponovo je za domaće koban bio prekid, ovog puta ubačaj iz slobodnog udarca. Na nabačenu loptu u kazneni prostor krenuo je Demirović, bio na njoj, a jedan gostujući igrač ga je omeo u skoku, možda i nepropisno, međutim, sudac nije ništa svirao. Karlovački vratar kratko je odbio loptu, ali samo do Almedina Bundavice, koji je pogodio nebranjenu mrežu za 1:2.

Pokušao je Lucijanić izmjenama i rotacijama doći do poravnanja, prebacio je stopera Pausića u napad, no jedino što su domaći uspjeli napraviti bio je pokušaj Muminovića u 82. minuti nakon glavom spuštene lopte na rub kaznenog prostora, ali je završio visoko preko grede. U sudačkoj nadoknadi mogli su gosti i do trećeg pogotka. Demirović je istrčao daleko u svoju polovicu i klizećim startom odbio loptu ispred gostujućeg napadača, nakon čega je uslijedio pokušaj Brođana s polovice igrališta prema praznim vratima, ali pored vratnice.

Karlovac 1919 nastavit će sezonu u nedjelju od 17 sati u Maču prvenstvenim ogledom Četvrte lige Središte s domaćom momčadi Gaja.