Radio Mrežnica
ATLETIKA Podijeli

Srebro i bronca za karlovačke štafete na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

Štafeta seniorki u cilj je ušla kao četvrtoplasirana, no naknadno je, zbog greške u preuzimanju bačene palice, diskvalificirana štafeta zagrebačkog Agrama, pa su Karlovčanke ipak došle do odličja.

Atletičarke i atletičari Karlovca osvojili su srebrnu i brončanu medalju na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske u štafetama održanom danas u Zagrebu.

U utrci na 1200+400+800+1600 metara štafeta, u kojoj su trčali Matko Belčić, Franjo Špišić, Andrej Belčić i Bruno Belčić, osvojila je 2. mjesto s vremenom 10:23.88, šest i pol sekundi sporijim od pobjedničke štafete zagrebačkog Dinama-Zrinjevca, a gotovo četiri sekunde bržim od brončane štafete zagrebačkog Agrama I.

A brončanu medalju osvojila je štafeta seniorki na istoj dionici, za koju su trčale Nika Jagodić, Nera Malović, Ida Nikolić i Hela Rakamarić. Iako je u cilj ušla kao četvrtoplasirana s rezultatom 12:34.00, samo 53 stotinke sporijim od štafete zagrebačkog Dinama-Zrinjevca II, štafeta zagrebačkog Agrama naknadno je diskvalificirana zbog greške u preuzimanju bačene palice pa su se Karlovčanke okitile brončanim odličjem.

Mješovita seniorska štafeta na 4 x 400 metara u sastvu David Lendler, Irina Vidiček-Ljubojević, Andrej Belčić i Nera Malović osvojila je 6. mjesto, dok je štafeta kadetkinja na 600+200+400+800 metara u sastavu Petra Fanjek, Tara Vidiček-Ljubojević, Paula Bajt i Ana Mikšić zauzela 8. mjesto.