– Ovom izložbom zapravo pokazujemo da su naša djeca znatiželjna, vesela i zaigrana kao i sva druga djeca, te, kako sugerira i sam naziv izložbe, da postoje tu među nama. Iako u postizanju svojih ciljeva ulažu puno više truda od druge djece oni imaju pravo i žele biti ravnopravni članovi ovoga društva. U tome ih često spriječavaju predrasude odraslih. Ali oni su djeca koja ne trebaju sažaljenje već razumijevanje, podršku i prijateljstvo i mi to ovom izložbom zapravo želimo i pokazati – rekla je predsjednica Udruge osoba s down sindromom Karlovačke županije Sanda Kočevar.
Bit će izložene 44 fotografije mališana, članova udruge koje je posljednja dva mjeseca na nekoliko lokacija u gradu izradio umjetnički fotograf Goran Vranić.
– Slikali smo se u Galeriji “Vjekoslav Karas”, u Gradskom kazalištu “Zorin dom”, Dječjem vrtiću “Park” sa grupom “Zečića” i u osnovnoj školi “Dubovac” sa 7a razredom – dodala je Kočevar.
Otvorenje izložbe, na kojem će nastupiti i dječji zbor Zorice, počinje u 18 sati.