1C° Ogulin

0C° Ozalj

0C° Slunj

Sport TAEKWONDO Podijeli

Mihael Močilac zlatni na 3. Otvorenom para prvenstvu Hrvatske, Veronika Biber osvojila broncu, Pahanić srebrni

Ovo natjecanje bilo je kriterijsko za nastup na Europskom prvenstvu 2021. godine.

Mihael Močilac, član Taekwondo kluba Prana, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji P-31-M do 15 godina na 3. Otvorenom para prvenstvu Hrvatske održanom u subotu u Zagrebu, kriterijskom natjecanju Hrvatskog para taekwondo saveza za nastup na Europskom prvenstvu 2021. godine, a njegova klupska kolegica Veronika Biber okitila se broncom.

Mladi Močilac do najsjajnijeg je odličja došao u konkurenciji dvojice predstavnika Rusije, osvojivši za svoje izvedbe formi Taegeuk 5 i Koryeo 11.26 bodova te potvrdio izvrsnu formu za nadolazeće europsko natjecanje.

Biber je u kategoriji P-20-F 15-30 godina osvojila broncu s ocjenom 5.13 u konkurenciji još osam natjecateljica. U istoj kategoriji Martina Cindrić zauzela je sedmo, Željka Tomaš osmo, a Josipa Popovački 9. mjesto. Marko Skender je u kategoriji P-20-M 15-30 godina osvojio 7. mjesto u konkurenciji desetoro natjecatelja.

Karlovčanin Matija Pahanić, član zagrebačkog TKOI Uriho, u teškoj je kategoriji, u konkurenciji desetoro natjecatelja, osvojio srebrno odličje.

Nastupilo je ukupno 66 natjecatelja iz devet zemalja, a zbog cjelokupne situacije s koronavirusom bio je omogućen i on-line sustav natjecanja.

Korana slavila u Poreču, Kupa osvojila prve ovosezonske bodove, Klek poražen na Plitvicama