15C° Karlovac

15C° Duga Resa

14C° Ogulin

14C° Ozalj

Minimalni poraz Karlovca 1919 od Hrvatskog dragovoljca, u klub se vratio Kristijan Sušilović

Bogović je domaćima u 27. minuti obranio kazneni udarac, a jedini pogodak postigao je Veljača u 67. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u pripremnoj utakmici, poraženi od prvoligaša Hrvatskog dragovoljca rezultatom 1:0.

Karlovačka momčad odigrala je još jednu vrlo dobru utakmicu protiv jakog protivnika, koji je u susret krenuo s kombiniranom postavom, mahom igračima koji nisu nastupili u petak u prvenstvenoj utakmici protiv Dinama. Ali vijest dana stigla je netom prije utakmice, kada smo pročitali sastav ‘plavo-bijelih’ – u klub se vratio brzonogi Kristijan Sušilović, koji je uoči sezone najavio odlazak iz nogometa i potpunu posvetu vojnoj karijeri. Njegov povratak puno će značiti ambicijama Ćukove momčadi, koja ove sezone planira napasti sami vrh ljestvice, jer je Sušilović bio jedan od najboljih igrača Karlovca 1919 u proljetnom dijelu prošle sezone.

‘Plavo-bijeli’ su utakmicu započeli s Bogovićem među vratnicama, Prpićem, Knezovićem, Oršolićem i Majcenićem u zadnjoj liniji, Dadićem, Marinićem i Mamićem u sredini te napadačkim trojcem Bagarić – Čakarić – Sušilović. Gledajući prvih 45 minuta, Karlovac 1919 je čak bio nešto bolji protivnik, stvorio par poluprilika, ali nedostajao je bolji zadnji pas pa nije uspio ozbiljnije ugroziti domaćeg vratara. ‘Dragovoljci’ su imali jednu ozbiljnu situaciju iz koje su mogli doći do vodstva. U 27. minuti Prpić je zakasnio s jednim uklizavanjem i napravio prekršaj za kazneni udarac, no Bogović je obranio udarac domaćih s bijele točke.

Nakon pet minuta igre u nastavku Ćuk je Oršolića, Marinića i Majcenića zamijenio Pausićem, Mićunovićem i Đoparom pa je Prpić prešao na lijevog braniča. U zadnih pola sata trener Kuljanac ubacio je u igru i neke igrače udarne postave i krenuo po pobjedu. U 65. minuti kod ‘plavo-bijelih’ su izašli Bogović, Prpić, Mamić, Bagarić, Sušilović i Čakarić, a ušli Szczuka, Vucelić, Pribanić, Kristaj, Hassany i Gomez Hosito. Domaćin je pritiskao, bio bolji, i u 67. minuti stigao do pobjedničkog pogotka. Zagrepčani su odigrali protunapad po boku, a povratnu loptu Veljača je smjestio u karlovačku mrežu za konačnih 1:0. Imali su domaći još 3-4 prilike u drugom dijelu, a s druge strane Karlovac 1919 nije uspio ugroziti gol protivnika.

Mlađi sastav seniora sutra će u Gospiću odmjeriti snage s juniorima Slavena Belupa, a u subotu slijedi pripremna utakmica u Zagrebu s momčadi Lučkog.