-3C° Ozalj

-5C° Slunj

Minimalni poraz rukometaša Karlovca od Kozale u prijateljskoj utakmici u Rijeci

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bio je Mateo Crnković sa 6 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Rijeci, u prijateljskoj utakmici, poraženi od domaće momčadi Kozale rezultatom 30:29.

Gripa je ovog tjedna poprilično poharala karlovačku ekipu, koja je na utakmicu stigla s nekoliko tek oporavljenih igrača, te bez srednjih vanjskih Capana i Rukavine (upala pluća). Trenerica Rašić podijelila je minutažu svim raspoloživim igračima, Šnajder je dobar dio utakmice odigrao na srednjem vanjskom, četrdesetak minuta upisao je Šolić, a na parket se nakon ozljede vratio i Frketić. Većinu utakmice Karlovčani su proveli u vodstvu, ali u završnici je ponestalo koncentracije pa su Riječani uspjeli okrenuti i doći do pobjede.

Karlovac je poveo 5:3, a onda je domaćin sa četiri uzastopna pogotka preokrenuo na 7:5. Imali su Riječani u dva navrata i +3 (9:6 i 10:7), ali onda su karlovački rukometaši uzvratili serijom 4:0, ponovo poveli (11:10) i na odmor otišli s prednošću 15:13.

Na početku nastavka Karlovac podiže prednost na četiri gola viška i drži konce igre u svojim rukama sve do 22:20. Tada domaćin stiže do poravnanja (22:22), a Karlovčani još jednom odlaze na +2 (26:24) i imaju napad s igračem više, ali ga ne koriste. Pada im koncentracija, Riječani zabijaju četiri pogotka u nizu, preokreću na 28:26 i dolaze do pobjede.

Prvi strijelac karlovačke momčadi bio je Mateo Crnković sa 6 pogodaka, Sudarić je dao 5, Bačić, Begić i Šnajder po 4, Šolić 3, Frketić 2, a Horvat 1 gol. Glumac je prikupio 8, a Radočaj 5 obrana.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovac će odigrati u subotu od 14 sati u dvorani Osnovne škole Grabrik s momčadi Senja.