Radio Mrežnica
Podijeli

Ministar Buljević sinoć u OB Karlovac

Nakon razgovora s liječnicima ministar je rekao kako je u ovom trenutku najvažnije zdravstveno stanje naših pripadnika te istaknuo kako ova nesreća pokazuje koliko je teško, zahtjevno i odgovorno ali i opasno biti vojnik.

"U ovom trenutku je cijela obitelj naših Oružanih snaga s našim stradalim kolegama i njihovim obiteljima" rekao je ministar.

Tri će povjerenstva utvrđivati što se dogodilo. MORH je potvrdio da su tijekom vježbe korištena  minsko eksplozivna sredstva

– Važno je da se što prije jasno utvrdi kako je došlo do ove teške nesreće, kako bi se preveniralo da se ovakav događaj ne ponovi, dodao je ministar i napitanje novinara potvrdio da je nakon aktivacije mine došlo do preuranjene aktivacije.

Dr. Suad Crnica je potvrdio da je stanje 41-godišnjeg instruktora stabilno i da je izvan životne opasnosti, ali su njegove ozlijede teške. On je prebačen u Kliničku bolnicu Dubrava gdje se nastavlja njegovo liječenje.

"Drugi, 22-godišnji pripadnik OSRH  je još uvijek u operacijskoj sali, za sada je njegovo stanje stabilno, a dalje ćemo vidjeti tijekom noći i jutra te narednih dana", rekao je sinoć dr. Crnica.

No, jutros doznajemo kako je, na žalost, stanje mladog kadeta izuzetno teško.

Nakon Opće bolnice u Karlovcu, ministar Buljević je u KB Dubrava u Zagrebu razgovarao sa dr. Tonijem Kolakom, šefom kirurške službe koji je izvijestio ministra o stanju ozlijeđenog pripadnika OS RH koje je tijekom večeri prebačen u tu bolnicu.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više