To znači da će iz državnog proračuna za prijevoz učenika – putnika biti do lipnja izdvajano po 75 posto iznosa ekonomske cijene mjesečne karte, a zajedno sa županijama, gradovima i općinama – ekonomska cijena karte bit će 100 posto pokrivena.
U tom slučaju roditeljima i prijevoznicima ostaje pokriti razliku od ekonomske do komercijalne cijene karte.
Karlovačka županija je preuzela obvezu sufinanciranja 12,5 posto, a očekuje se da će i gradovi i općine preuzeti preostalih 12,5 posto na sebe. Neki, poput Općine Ribnik najavljuju da će iz proračuna platiti i komercijalnu cijenu karte, pa će ona za srednjoškolce s njihovog područja biti u potpunosti besplatna.
Inače, prodaja mjesečnih karata je počela ovaj tjedan.