Radio Mrežnica
TENIS Podijeli

Mlade Hrvatice osvojile četvrto mjesto na Europe Summer Cupu, nisu se uspjele kvalificirati na Svjetsko ekipno prvenstvo

U polufinalu su poražene od Ukrajine 2:0, a u susretu za treće mjesto od Mađarske 2:1

Hrvatska reprezentacija tenisačica do 14 godina osvojila je četvrto mjesto na karlovačkom Europe Summer Cupu, jednom od kvalifikacijskih turnira za Svjetsko ekipno prvenstvo, i nije se uspjela plasirati na završnicu.

Nakon 2:1 pobjede u srijedu nad Švicarskom u četvrtfinalu, naše su igračice jučer ušle u polufinalni ogled s Ukrajinkama. Ana Marija Rebić u prvom je meču poražena od Anne Kuznetsove 6:3 3:6 6:4, a u drugom meču Korana Barišić dobila je prvi set protiv Mariije Kocherzhenko, treće juniorske svijeta, 7:5, no u drugom setu, pri vodstvu Ukrajinke 4:1, meč je prekinut zbog nestanka struje. U današnjem nastavku Kocherzhenko je dobila drugi set sa 7:5, a potom i treći sa 6:2. Obzirom je susret bio odlučen, meč parova nije se igrao, a Ukrajinke su rezultatom 2:0 prošle u finale, u kojem ih je čekala Njemačka, koja je u drugom polufinalu slavila nad Mađarskom 3:0.

U današnjem dvoboju za treće mjesto Hrvatska je poražena od Mađarske s 2:1. Rebić je glatko slavila nad Boglarkom Ertekes 6:1 6:0, a Angelina Pavinčić je izgubila od Laure Szimandel 6:4 6:2. U odlučujućem meču parova Szabo i Szimandel su nadigrale Pavinčić i Rebić 3:6 7:6 10:3.

(autor: Gordan Tomičić, foto: Teniski klub Karlovac)

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više