Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Mlade ‘Kelteksice’ slavile na gostovanju kod ekipe Kaštela i upisale desetu prvenstvenu pobjedu

Karlovčanke su u prvom setu propustile jednu set loptu, ali u nastavku utakmice bile su bolje i preokretom došle do nova dva boda.

Novu prvenstvenu pobjedu u Prvoj B hrvatskoj ligi Sjever upisale su danas odbojkašice Kelteksa II. U susretu 15. kola, odigranom u Belici, nadigrale su domaću ekipu Kaštela iz Pribislavca rezultatom 3:1 u setovima.

Iako nisu bile u kompletnom sastavu, jer su Milovanović i Vlašić s prvom ekipom bile u Zagrebu nad superligaškom ogledu s Dinamom, mlade su Karlovčanke odigrale dobru utakmicu i sasvim zasluženo došle do desete ovosezonske pobjede.

Domaća je ekipa bolje ušla u susret i povela 11:5, ali kako je set odmicao Karlovčanke su igrale sve bolje i preokrenule na 20:18. Kod 21:19 Kaštel uzima tri poena i preokreće na 22:21, no naše igračice uzvraćaju i dolaze do set lopte (24:23). Nisu je iskoristile, potom su spasile dvije, ali ne i treću pa je domaća ekipa s 28:26 došla do početnog vodstva. U drugom setu Karlovčanke su kod 15:14 za domaće napravile seriju 9:1 i preokrenule na 23:16. Kaštel je tada nanizao šest poena i smanjio na 23:22, ali sljedeća dva uzele su naše igračice i s 25:22 izjednačile.

U trećoj dionici susreta ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a mlade ‘Kelteksice’ su kod 18:17 preokrenule na 20:18. Nakon izjednačenja domaćih, imale su ponovo dva poena viška kod 22:20, a nakon još jednog izjednačenja, uspjele su dovršiti set s 25:22 i preokrenuti na 2:1. A u četvrtom setu su povele 13:6, došle do 18:12 i onda serijom 7:0 završile susret s glatkih 25:12.

Nakon 15. kola Kelteks II se popeo na 4. mjesto ljestvice s 19 bodova, jednim manje od trećeplasiranog Medveščaka, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Vrbovca.