1C° Ogulin

-3C° Ozalj

-5C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Mladi Hrvati izgubili od Talijana, ali plasirali se na završnicu Europskog prvenstva

Jedini pogodak na utakmici postigao je Giulli Capponi u 31. minuti.

KARLOVAC – Hrvatska U19 futsal reprezentacija danas je u Sportskoj dvorani, u utakmici posljednjeg 3. kola kvalifikacijske skupine 7, poražena od Italije rezultatom 1:0, ali je osvojila 1. mjesto u skupini i plasirala se na završnicu Europskog prvenstva, koja će se u rujnu održati u Latviji.

Naši su reprezentativci još u četvrtak, uvjerljivom 4:0 pobjedom nad Engleskom, osigurali 1. mjesto skupine pa je izbornik Marinko Mavrović danas protiv Talijana malo izmiješao postavu, a na vrata poslao rezervnog vratara Filipa Radaja. Utakmica je bila vrlo tvrda i čvrsta, s ne baš previše izglednih prilika, a talijanski igrači jednu su svoju uspjeli iskoristiti i doći do prve pobjede na turniru.

Prvih desetak minuta prvog dijela bilo je gotovo bez prilika, a onda je u 11. Rendić dobro pucao, ali malo povrh grede. Dvije minute kasnije Radaj je odlično zaustavio opasnu kontru Talijana, a u 15. minuti na udarcu je Vukelić, ali Fior je koncentriran. U drugoj minuti nastavka Talijani tresu vratnicu hrvatskog gola, a u 31. minuti dolaze do odlučujućeg pogotka. Giulli Capponi je primio loptu na desnoj strani i onda preciznim udarcem, od vratnice, savladao nemoćnog Radaja. Naši su tada još silovitije krenuli po izjednačenje, ali suparnik se vrlo organizirano branio. U 38. minuti naša klupa vadi Radaja iz igre i kreće s Jurlinom kao igračem/vratarom na sve ili ništa. Imao je Radić priliku, nakon njega i Cvišić, a onda u posljednjoj minuti dvaput Jurlina, ali Talijani su se obranili i upisali pobjedu.

Hrvatska je osvojila 1. mjesto skupine sa 6 bodova, koliko ima i drugoplasirana Slovačka, koja je danas s 1:0 nadigrala Englesku, ali naši putuju na završnicu Europskog prvenstva jer su u međusobnom ogledu bili bolji od Slovaka sa 6:2.