22C° Ozalj

22C° Slunj

Sport MALI NOGOMET Podijeli

Mlađi pioniri Ilovca srebrni na turniru u Delnicama, pioniri osvojili broncu

Moreno Prpić proglašen je najboljim igračem turnira mlađih pionira, dok je Antonyo Stavljenić bio najbolji strijelac kod pionira.

Mladi nogometaši Ilovca osvojili su srebrnu i brončanu medalju na 6. međunarodnom malonogometnom turniru ‘Tin Grgurić’ održanom proteklog vikenda u Delnicama.

‘Kanarinci’ su nastupili s pet selekcija, a najuspješnija je bila prva ekipa mlađih pionira trenera Nenada Dmitrovića, koja je osvojila 2. mjesto. U skupini je nadigrala treću ekipu Ilovca 8:2 i Školu nogometa Toretta 1:0, a izgubila od Cresa 1:0. Druga ekipa je u grupnoj fazi pobijedila treću 8:2 i Pomorca 6:0, remizirala sa Školom nogometa Ogulin 1:1 i izgubila od Vinodola 2:0, a treća je još upisala poraze od Škole nogometa Toretta 2:0 i Cresa 4:2. U polufinalu se prva ekipa sastala sa Školom nogometa Ogulin. Nakon 1:1 u regularnom vremenu, slavila je sa 3:1 nakon raspucavanja sedmeraca. U finalu je uvjerljivo poražena od ekipe Cresa rezultatom 4:0. Moreno Prpić proglašen je najboljim igračem turnira.

Pionire je vodio trener Alen Škrtić, a prva ekipa, pod imenom Ilovac Caffe bar Indeks, zauzela je 3. mjesto. U skupini je pobijedila Pomorca II 3:0, Goranina II 6:2 i Dugu Resu 1929 12:0, a izgubila od Vinodola s 3:1. U četvrtfinalu je sa 4:0 bila bolja od Riječine, u polufinalu je poražena od Goranina I 3:1, a potom je u susretu za 3. mjesto slavila 7:1 nad Goraninom II. Druga ekipa je u grupnoj fazi bila bolja od Malinske 3:0, remizirala s Pomorcem 1:1, a izgubila od Goranina I 2:0 i Riječine 2:1. Prošla je u četvrtfinale, u kojem je sa 4:0 poražena od Vinodola. Antonyo Stavljenić bio je najbolji strijelac turnira u ovom godištu.

ODBOJKA

Karlovačke odbojkašice dobile pojačanje: “Kao da netko iz Dinama dođe u Karlovac 1919”