26C° Duga Resa

24C° Ogulin

25C° Ozalj

24C° Slunj

Mladi ‘vatreni’ boljim izvođenjem penala slavili nad Rusijom i osvojili 3. međunarodni turnir ‘Vlatko Marković’

Stanislav Topinka iz Rusije najbolji je igrač turnira, a naši Jan Hlapčić i Maro Kosović najuspješniji vratar i najbolji strijelac.

KARLOVAC – Mladi nogometaši Hrvatske pobjednici su 3. izdanja međunarodnog U15 turnira ‘Vlatko Marković’.

U današnjem finalu, odigranom na Čavlekom stadionu, naši su reprezentativci slavili nad Rusijom nakon raspucavanja jedanaesteraca. Hrvatska je povela pogotkom Mara Kosovića u 17. minuti, a poravnao je Topinka u 30. minuti. Nakon 80 minuta igre ostalo je 1:1 pa se pristupilo udarcima s bijele točke. Za mlade ‘vatrene’ precizni su bili Majić, Perić, Kujundžić i Vušković, za Ruse Aleksandrov i Pridava, dok je vratar Hlapčić zaustavio udarce Čeburakova i Volkova.

Naslov najboljeg igrača turnira osvojio je Stanislav Topinka iz Rusije, a preostale dvije nagrade otišle su u hrvatske ruke. Jan Hlapčić izabran je za najuspješnijeg vratara, dok je najbolji strijelac turnira bio Maro Kosović sa šest pogodaka.

Treće mjesto osvojila je Bjelorusija 1:0 pobjedom nad Litvom, u dvoboju za 5. mjesto Bosna i Hercegovina je s 3:1 nadigrala Bugarsku, a u ogledu za 7. mjesto između Albanije i Sjeverne Makedonije nije bilo pogodaka pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, u kojima su uspješniji bili Albanci.

Karlovčanke samo doigravanje s Plitvicama dijeli od povratka u Prvu hrvatsku ligu