22C° Duga Resa

18C° Ogulin

21C° Ozalj

20C° Slunj

Mladi ‘vatreni’ izgubili i od Gruzije te okončali kvalifikacije za EP na posljednjem mjestu skupine

Hrvatska je izglede za plasman na završnicu Europskog prvenstva izgubila još u subotu, nakon što su Island i Gruzija odigrali neodlučeno 1:1.

Hrvatska U19 reprezentacija danas je na Čavlekovom stadionu u Karlovcu neuspješne kvalifikacije za Europsko prvenstvo završila porazom od Gruzije rezultatom 1:0.

Subotnji poraz od Rumunjske pokazao se kobnim za izabranike Josipa Šimunića jer su istog dana, nešto kasnije, Island i Gruzija odigrali neodlučeno 1:1, što je značilo da naša izabrana vrsta više nema izgleda za osvajanje 1. mjesta u skupini 4 i plasman na europsku smotru u Slovačkoj. Zato je danas hrvatski izbornik Gruzijcima suprotstavio izmijenjenu postavu u odnosu na prva dva susreta u skupini pa su od prve minute priliku dobili neki od igrača koji su ulazili s klupe.

Mladi ‘vatreni’ bili su bolji u prvih 45 minuta, uputili su znatno više udaraca prema vratima od gostiju, ali to nisu kapitalizirali. Stojković je prijetio u 10. i 23. minuti, no oba puta Tandilashvili je bio na mjestu, kao i u 28. minuti kod pokušaja Barišića. S druge strane, i naš čuvar mreže Zadro u tri je navrata dobro intervenirao pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku su Gruzijci bili nešto agilniji, a naši su pali. U 48. minuti Latsabidze je uzdrmao vratnicu, a nakon sat vremena igre Perković, Frigan i Ivanović zamijenili su Macolića, Žilinskog i Šaranića. U 68. minuti Zadro je zaustavio udarac gostiju, no nemoćan je bio devet minuta kasnije, kada je Gizo Mamageishvili postigao jedini pogodak na utakmici. Još dvaput je naš vratar spašavao svoju mrežu nakon pogotka Gruzijaca, u 80. minuti Išlić je ušao umjesto Lusavca, a četiri minute kasnije gostujući je vratar zaustavio posljednji pokušaj naših, koji je došao preko Prpića.

U drugom susretu 3. kola, odigranom u isto vrijeme u Velikoj Gorici, Island je pobijedio Rumunjsku s 3:0. Rumunji su na koncu osvojili 1. mjesto u skupini sa 6 bodova i plasirali se na završnicu Europskog prvenstva, Island i Gruzija imaju po 4, a Hrvatska je završila kao posljednja s 3 boda.